زمان بارگزاری این صفحه: 10:41 AM UTC

نماینده خلخال وکوثر مدعی شد؛ واگذاری نگهداری از 50درصد جاده های مشترک با گیلان به خلخال

خلخال – صدای گیلان؛ نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثردرمجلس با انتقاد از وضعیت محورهای ارتباطی خلخال با استان گیلان خواستار محول کردن وظیفه نگهداری دستکم 50 درصد این جاده ها به اداره راه و شهرسازی این شهرستان شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثردرمجلس با انتقاد از وضعیت محورهای ارتباطی خلخال با استان گیلان خواستار محول کردن وظیفه نگهداری دستکم 50 درصد این جاده ها به اداره راه و شهرسازی این شهرستان شد.

جلیل جعفری روز یکشنبه درنشست با مدیرکل راه وشهرسازی اردبیل افزود: درحال حاضرسطح آسفالت محور خلخال به اسالم کاملا ازبین رفته ونیازبه مرمت، بازسازی وآسفالت دارد.

 

وی بیان کرد : با توجه به کوهستانی و مه و برف گیر بودن محور خلخال – اسالم ، استان گیلان تمایلی به آسفالت، خط کشی وایمن سازی این جاده نداشته وبسیاری ازاوقات رانندگان وسرنشینان عبوری ازاین محوربه ناچاردرکنارجاده توقف ویا ازادامه مسیرمنصرف وبه مبدا خود بازمی گردند.

 

او با بیان اینکه راه خلخال به پونل نیزدرنیمی ازسال برروی خودروها مسدود می باشد ، اضافه کرد: مسوولان استان گیلان در این محور نیز تمایلی به همکاری در جهت رفع مشکلات ندارند وپیشنهاد ما در باره این دو جاده ، واگذاری وظیفه نگهداری حداقل 50 درصد از مسیراین جاده ها به اداره راه وشهرسازی خلخال است.

 

جعفری همچنین به پروژه در حال اجرای خلخال به فیروزآباد بعنوان راه دسترسی این شهرستان به محور ارتباطی اردبیل – سرچم اشاره و برتسریع در تکمیل و بهره برداری از آن تاکید کرد.

 

به گفته وی ، با توجه به تامین اعتبار مورد نیاز، این پروژه تا پایان بهارامسال قابل بهره برداری است و تاخیر در این زیان قابل پذیرش نیست و وجود مشکلات جاده ای باعث شده تا مردم بی صبرانه درانتظاربهره برداری از این جاده باشند.

 

او بیان کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه های راه سازی خلخال درسال گذشته با توجه به شرایط اقتصادی دولت ضعیف ومطابق با برنامه زمان بندی نبود وانتظارمی رود مسوولان عقب ماندگی پارسال را با تلاش مضاعف جبران کنند.

 

جعفری ازتخصیص 52 میلیارد ریال اعتباردرسال جاری برای ادامه عملیات اجرایی راه خلخال به منجیل خبرداد وافزود: جهت تسریع درعملیات اجرایی این راه ، در تلاش برای واگذاری عملیات اجرایی 50 کیلومتر ازمسیر به بنیاد تعاون ارتش هستیم .

 

وی گفت: پس ازپیگیرهای زیاد مشکل اعتباری بزرگراه خلخال به خوجین درمبدا ورودی راه خلخال به اسالم حل شده واین پروژه با 35 میلیارد ریال اعتبارامسال توسط اداره کل راه وشهرسازی استان اجرامی شود .

 

نماینده خلخال از تامین اعتبار برای اسفالت 40 کیلومتر ازراه های روستایی این شهرستان در طول سال جاری خبرداده وخواستار تلاش مسوولین اداره کل راه وشهرسازی استان درجذب وهزینه این اعتبارات شد.

 

خلخال در 105 کیلومتری جنوب اردبیل واقع است و با استان گیلان و زنجان همسایه می باشد./منبع؛ ایرنا

مطالب بیشتر؛

  • افزایش 20 درصدی تولید برنج در گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: امسال با مدیریت آب در بخش کشاورزی، تولید برنج در گیلان بیش از 20 درصد افزایش داشته است. صدای گیلان؛علیرضا شعبان‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت حفظ اراضی کشاورزی گیلان را مهم دانست و اظهار کرد: برای جلوگیری از تغییر کاربری‌های کشاورزی […]
  • معاون رییس جمهوری با حضور در منزل استاد خمامی زاده، درگذشت او را تسلیت گفت محمدباقر نوبختˈ معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با حضور در منزل استاد جعفر خمامی زاده در رشت، درگذشت این اندیشمند گیلانی را تسلیت گفت. به گزارش خبرنگار ایرنا، نوبخت دوشنبه شب با همراهی استاندار گیلان، در منزل مرحوم جعفر خمامی زاده حضور یافت و درگذشت این استاد گیلان شناس […]
  • طرح‌ انتقال آب از خزر حتمی است با وجود مخالفت معاون رییس‌جمهور با انتقال آب خزر ، معاون وزیر نیرو انتقال اب از خزر را حتمی دانست.
  • 57 درصد جرائم گیلان در شهرستان رشت رخ می دهد فرمانده انتظامی شهرستان رشت از وقوع 57 درصدی جرائم گیلان در این شهرستان خبر داد و افزود: این مسئله دغدغه ای مهم برای مسئولان به شمار می آید.
  • نقاشی های اکسپرسیونیسم معصومه رمزی در نگارخانه مارلیک رشت صدای گیلان - نمایشگاه نقاشی های هنرمند جوان معصومه ( غزل ) رمزی از شنبه 20 الی 25 دی ماه 93 در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت برپا خواهد شد.


عناوین ویژه