زمان بارگزاری این صفحه: 4:26 PM UTC

نماینده خلخال وکوثر مدعی شد؛ واگذاری نگهداری از 50درصد جاده های مشترک با گیلان به خلخال

خلخال – صدای گیلان؛ نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثردرمجلس با انتقاد از وضعیت محورهای ارتباطی خلخال با استان گیلان خواستار محول کردن وظیفه نگهداری دستکم 50 درصد این جاده ها به اداره راه و شهرسازی این شهرستان شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثردرمجلس با انتقاد از وضعیت محورهای ارتباطی خلخال با استان گیلان خواستار محول کردن وظیفه نگهداری دستکم 50 درصد این جاده ها به اداره راه و شهرسازی این شهرستان شد.

جلیل جعفری روز یکشنبه درنشست با مدیرکل راه وشهرسازی اردبیل افزود: درحال حاضرسطح آسفالت محور خلخال به اسالم کاملا ازبین رفته ونیازبه مرمت، بازسازی وآسفالت دارد.

 

وی بیان کرد : با توجه به کوهستانی و مه و برف گیر بودن محور خلخال – اسالم ، استان گیلان تمایلی به آسفالت، خط کشی وایمن سازی این جاده نداشته وبسیاری ازاوقات رانندگان وسرنشینان عبوری ازاین محوربه ناچاردرکنارجاده توقف ویا ازادامه مسیرمنصرف وبه مبدا خود بازمی گردند.

 

او با بیان اینکه راه خلخال به پونل نیزدرنیمی ازسال برروی خودروها مسدود می باشد ، اضافه کرد: مسوولان استان گیلان در این محور نیز تمایلی به همکاری در جهت رفع مشکلات ندارند وپیشنهاد ما در باره این دو جاده ، واگذاری وظیفه نگهداری حداقل 50 درصد از مسیراین جاده ها به اداره راه وشهرسازی خلخال است.

 

جعفری همچنین به پروژه در حال اجرای خلخال به فیروزآباد بعنوان راه دسترسی این شهرستان به محور ارتباطی اردبیل – سرچم اشاره و برتسریع در تکمیل و بهره برداری از آن تاکید کرد.

 

به گفته وی ، با توجه به تامین اعتبار مورد نیاز، این پروژه تا پایان بهارامسال قابل بهره برداری است و تاخیر در این زیان قابل پذیرش نیست و وجود مشکلات جاده ای باعث شده تا مردم بی صبرانه درانتظاربهره برداری از این جاده باشند.

 

او بیان کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه های راه سازی خلخال درسال گذشته با توجه به شرایط اقتصادی دولت ضعیف ومطابق با برنامه زمان بندی نبود وانتظارمی رود مسوولان عقب ماندگی پارسال را با تلاش مضاعف جبران کنند.

 

جعفری ازتخصیص 52 میلیارد ریال اعتباردرسال جاری برای ادامه عملیات اجرایی راه خلخال به منجیل خبرداد وافزود: جهت تسریع درعملیات اجرایی این راه ، در تلاش برای واگذاری عملیات اجرایی 50 کیلومتر ازمسیر به بنیاد تعاون ارتش هستیم .

 

وی گفت: پس ازپیگیرهای زیاد مشکل اعتباری بزرگراه خلخال به خوجین درمبدا ورودی راه خلخال به اسالم حل شده واین پروژه با 35 میلیارد ریال اعتبارامسال توسط اداره کل راه وشهرسازی استان اجرامی شود .

 

نماینده خلخال از تامین اعتبار برای اسفالت 40 کیلومتر ازراه های روستایی این شهرستان در طول سال جاری خبرداده وخواستار تلاش مسوولین اداره کل راه وشهرسازی استان درجذب وهزینه این اعتبارات شد.

 

خلخال در 105 کیلومتری جنوب اردبیل واقع است و با استان گیلان و زنجان همسایه می باشد./منبع؛ ایرنا

مطالب بیشتر؛

  • پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، ضعف در شهرستان‌ها است اصلاح طلبان باید از هم اکنون فعالیت جدی و تشکیلاتی خود را از سر بگیرند. در شهرستان‌ها این مسئله از اولویت بسیاری برخوردار است. اگر اصلاح طلبان بایک لیست مشترک وارد انتخابات شوند، می‌توانند صندوق‌های مجلس را فتح کنند هر چند که اصول گرایان هم اجماع کرده […]
  • رشت؛ شهر اولین ها، اما همچنان در انتظار شهردار شهر رشت اولين‌هاي بسياري را در ايران به نام خود ثبت کرده است، اولين شعبه بانک سپه ايران، اولين کتابخانه ملي ايران، اولين تئاتر ايران به شکل کلاسيک، اولين اتوبوس وارد شده به ايران، اولين راه آهن ايران، اولين داروخانه شبانه‌روزي در ايران، اولين خانه معلولين و سالمندان در […]
  • قتل همسر پس از 100ساعت شکنجه و تهیه فیلم/ او عاشق شمال بود! رمزگشایی از فیلم 100ساعته شکنجه و قتل یک زن به دست همسرش/ دختر و پسر جوان با گذاشتن دو شرط در دادگاه از خونخواهی قتل مادرشان به دست پدر شکنجه‌گرشان گذشتند.
  • هواشناسی: برف و باران از روز پنجشنبه گیلان را فرا می گیرد صدای گیلان - اداره کل هواشناسی گیلان از روز پنجشنبه تا روز شنبه هفته پیش رو برای این استان بارش باران ، برف و وزش باد شدید پیش بینی کرد.
  • کیسینجر: ایران، متحد طبیعی آمریکاست هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق آمریکا می‌گوید: ایران به عنوان یک کشور متحد طبیعی واشنگتن است، اما اصول حاکم بر این کشور، تهران را به یک رقیب بدل کرده است.


عناوین ویژه