زمان بارگزاری این صفحه: 4:44 PM UTC

نماینده لنگرود از حمایت مجلس از طرح شکار ممنوع خبر داد

بسیار بجاست که چند سال به گونه‌های جانوری و گیاهی تنفس داده شود. به عنوان مثال، گونه قرقاول که از پرندگان زیبا به حساب می‌آید رو به انقراض است و چه اشکالی دارد که شکار این پرنده برای مدتی ممنوع شود.

به گزارش صدای گیلان ، مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی از آمادگی مجلس برای طرح شکار منوع تا سال 1400 خبر داد.نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس در گفتگویی با مهر با بیان اینکه به دلیل افراط در برداشت گونه‌های گیاهی و جانوری آسیبهای جدی به این حوزه وارد شده است، خاطرنشان کرد: بسیار بجاست که چند سال به گونه‌های جانوری و گیاهی تنفس داده شود. به عنوان مثال، گونه قرقاول که از پرندگان زیبا به حساب می‌آید رو به انقراض است و چه اشکالی دارد که شکار این پرنده برای مدتی ممنوع شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس، تصویب هر طرح را نیازمند کار کارشناسی دانست و افزود: البته باید ممنوع شدن شکار را تفکیک کرد و لازم است در این زمینه دقت لازم انجام شود. مثلا در حوزه صید ماهی می‌توان این نکته را مطرح کرد که به جای صید سنتی با آسیب‌های زیاد، از صید صنعتی و پیشرفته بهره گیرفته شود.

لاهوتی به صید پرندگان در فصل زمستان و در شهرهای شمالی هم اشاره کرد و گفت: در فصل سرما تمام مزارع برنج تبدیل به تور می‌شوند و انواع پرندگان زیبا و نایاب به دام صیادان می‌افتند. باز هم تاکید می‌کنم که طرح شکار ممنوع بسیار پسندیده است و فراکسیون محیط زیست مجلس حتما حمایت لازم را از آن به عمل می‌‎آورد.

 

مطالب بیشتر؛






عناوین ویژه