زمان بارگزاری این صفحه: 8:25 AM UTC

نوبخت؛ مسافران نوروزی در ترافیک سنگین منجیل گرفتار نمی شوند

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و استاندار گیلان از عملیات اجرایی 11 کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت قزوین بازدید کردند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و استاندار گیلان از عملیات اجرایی 11 کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت قزوین بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر نوبخت در حاشیه این بازدید گفت: تا پایان سال‌جاری بخشی از 11 کیلومتر آزاد راه رشت‌ ـ‌ قزوین حدفاصل ابتدای منجیل تا تونل منجیل زیر بار ترافیک می‌رود .

سخنگوی دولت گفت: با بهره برداری از این قسمت آزاد راه امیداوریم مسافران نوروزی در ترافیک سنگین منجیل قرار نگیرند و مردم شهر منجیل هم دچار مشکلات این ترافیک نشوند.

وی با اشاره به ساخت 5تونل برای تکمیل آزاد راه گفت: انشاءالله تا پایان سال 94 نیز ادامه باقیمانده آزاد راه از منجیل تا رودبار به بهره برداری میرسد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: همچنین با مشخص شدن پیمانکار حدود 8 کیلومتر باقیمانده آزاد راه هم تا پایان سال95 به بهره برداری خواهد رسید.

 

گفتنی است آزادراه رشت – قزوین اولین آزادراهی است که از کوه‌های البرز می‌گذرد و با هدف تقویت محور تهران – رشت – انزلی – آستارا که جزیی از مسیر کریدور شمال – جنوب بوده و یکی از مهمترین محورهای ارتباطی کشور محسوب می‌شود ساخته شده است .

طول کل آزاد راه رشت قزوین 138 کیلومتر بوده و از شهر قزوین آغاز و به منطقه امامزاده هاشم در حدود 30 کیلومتری شهر رشت ختم می گردد؛ اسفند سال 88 با 400 میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید.

در حال حاضر 127 کیلومتر از طول این آزاد راه نیمه کاره اما فعال در حال بهره برداری می باشد .

کاهش طول مسیر، کاهش زمان سفربه مدت 45 دقیقه از تهران به رشت، کاهش تصادفات جاده ای و صرفه جویی قابل توجه در مصرف سوخت از مهم ترین ویژگی های این محور می باشد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه