زمان بارگزاری این صفحه: 11:03 PM UTC

نگاه و اتکای ما باید به مردم و جوانان کشور باشد

امام جمعه موقت رشت با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر همراهی و حمایت مسوولان از دولت گفت: هیچگاه کشورهای دیگر به ما کمک نخواهند کرد؛ بلکه نگاه و اتکای ما باید به مردم و جوانان کشور باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان، حجت الاسلام والمسلمین ‘غلامرضا شفیع زاده’ در خطبه های این هفته آیین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت افزود: همه برای گسترش اتحاد بین مردم و مسوولان مسوول هستند و شعارهای تفرقه انگیز به هر شکلی خطا است.

وی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر همراهی و حمایت مسوولان از دولت گفت: هیچگاه کشورهای دیگر به ما کمک نخواهند کرد؛ بلکه نگاه و اتکای ما باید به مردم و جوانان کشور باشد.

وی تصریح کرد: اگر امروز همچنان که در بحث امنیت به نقطه ای پایدار دست یافته ایم در زمینه صنعت نیز تلاش می شد امروز تحریم ها کمترین اثر را ایجاد می کرد.

خطیب جمعه رشت با تاکید بر ضرورت اقتصاد مقاومتی افزود: مسوولان و دولت می بایست دست به دست هم داده تا اقتصاد کشور را به گونه ای مدیریت کنند تا تحریم ها خللی در روند کشور ایجاد نکند.

حجت الاسلام شفیع زاده با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با زیاده خواهی های دشمن گفت: با شناختی که از دشمن بوجود آمده زیاده طلبی های آنان پایانی ندارد؛ و اگر مقابل این زیاده خواهی ها عقب نشینی شود، به قطع گام به گام به سراغ آرمان های کشور خواهند آمد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به دور جدید مذاکرات هسته ای افزود: تیم مذاکره کننده کشور در موضوع هسته ای می بایست خط قرمز های مشخص شده از سوی مقام معظم رهبری که به رسمیت شناختن حق هسته ای صلح آمیز و لغو یکپارچه همه تحریم های ظالمانه است را مد نظر داشته باشند.

خطیب نماز جمعه رشت با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور فرانسه گفت: اصل حرکت حمله به مجله شارلی ابدو را که منجر به کشته شدن 17نفر شد را محکوم می کنیم.

وی خاطرنشان کرد که چطور است تجاوزهای وحشیانه داعش در کشور سوریه و عراق مورد چشم پوشی واقع می شود اما اینک که محصول دست پرورده خود کشورهای اروپایی و عربی دامنگیرشان شده موج رعب و وحشت آنان را فرا گرفته است.

حجت الاسلام شفیع زاده همچنین با توجه به تحلیل مفسران افزود: سیل مهاجرت صهیونیست ها به کشورهای اروپایی آغاز شده و بعید نیست که این موضوع توطئه ای از سوی سران این کشور برای پیشگیری از مهاجرت باشد.

وی گفت: از سویی دیگر بنا بر تحلیل های صورت گرفته ممکن است این اتفاق شکل گیری یازده سپتامبر دیگری باشد تا موجی از اسلام ستیزی در جهان برای جلوگیری از اسلام گرایی ایجاد کند.

امام جمعه موقت رشت: در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اتفاق اخیر در مجلس شورای اسلامی، هتاکی از تریبون خانه ملت را در شان مجلس ندانست و خواستار توجه به جایگاه آن از سوی تمامی نمایندگان مجلس برای حل مشکلات کشور شد./ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه