زمان بارگزاری این صفحه: 2:40 AM UTC

نیاز به تملک 160هکتار از اراضی اطراف فرودگاه رشت

صدای گیلان – نماینده لنگرود گفت؛ تملک اراضی فرودگاه رشت نیاز به اعتبار ویژه دارد و بخش خصوصی نیز می‌تواند در این زمینه ورود پیدا کرده و مشکلات موجود را رفع کند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

لاهوتی گفت: تملک اراضی فرودگاه رشت نیاز به اعتبار ویژه دارد و بخش خصوصی نیز می‌تواند در این زمینه ورود پیدا کرده و مشکلات موجود را رفع کند.

مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پرتال خبری شرکت فرودگاه‌های کشور با اعلام اینکه بهره‌برداری از ترمینال جدید فرودگاه رشت فصل جدیدی را در اعزام و پذیرش مسافران داشته است، گفت: ترمینال قبلی این فرودگاه نیز با بهسازی‌هایی که برای آن صورت گرفته، مختص پروازهای خارجی به ویژه پروازهای حج است.

وی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه فضای فرودگاه محدود است که برای این موضوع بحث تملک اراضی اطراف فرودگاه به میان می‌آید که باید اقدامات جدی برای آن صورت گیرد.

وی تصریح کرد: میزان زمین‌هایی که باید به تملک فرودگاه درآید 160 هکتار است که نمایندگان این استان تمامی تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا بتوانند با تامین بودجه مورد نیاز اراضی را به تملک فرودگاه در بیاورند.

نماینده مردم لنگرود عنوان کرد: ایجاد فرودگاه جدید دور از ذهن است چراکه ساخت فرودگاه جدید مشکلات خاص خود را دارد و زمان‌بر است.

لاهوتی با بیان اینکه تامین مالی می‌تواند همه مشکلات مربوط به طرح توسعه فرودگاه را رفع کند، گفت: تملک اراضی نیاز به اعتبار ویژه است و یا اینکه بخش خصوصی بتواند با حمایت شرکت فرودگاه‌های کشور در این زمینه ورود پیدا کرده و مشکلات تملک اراضی را رفع کند.

بدون شک وجود یکسری قوانین دست و پا گیر مشکلات فرودگاه و بحث تملک اراضی را دو چندان کرده که نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌توانند با پیگیری های مداوم، مسائل را از پیش پای فرودگاه بردارند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه