زمان بارگزاری این صفحه: 12:45 PM UTC

نیت اعتدال‌گرایان دوری از حاشیه و کمک به توسعه است

کیوان محمدی، دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان گفت؛ اعتدال‌گرایان استان تلاش دارند تا به دور از هرگونه حاشیه‌سازی تنها با نیت کمک به توسعه، همیار و همراه دولت باشند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

 

جمعی از اعتدال‌گرایان گیلان با امام جمعه جدید شهرستان آستانه اشرفیه دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

دبیر حزب اعتدال و توسعه تشکیلات گیلان، در این دیدار ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام و المسلمین ساجدی به عنوان امام جمعه جدید شهرستان آستانه اشرفیه برای وی آرزوی موفقیت کرد.

 

کیوان محمدی با تبیین دیدگاه‌های اعتدال‌گرایان گیلان در حوزه هم‌گرایی دلسوزان به توسعه کشور اظهار کرد: جمعی که امروز به دیدن شما آمدند نمایندگانی از گروه‌های همسو با نگاه اعتدال‌گرایان از شهرها و بخش‌های مختلف گیلان هستند.

 

وی یادآور شد: اعتدال‌گرایان گیلان تلاش دارند تا به دور از هرگونه حاشیه‌سازی تنها با نیت کمک به توسعه، همیار و همراه دولت بوده تا از ظرفیت‌های بالقوه موجود در بخش‌های مختلف در راه رسیدن به اهداف و برنامه‌ها استفاده شود.

 

وی با اظهار امیدواری نسبت به همراهی همه دلسوزان در رفع نگرانی‌ها و دشواری‌های موجود بر سر راه توسعه کشور و گیلان، خواستار حمایت و همراهی بیشتر روحانیون به ویژه ائمه جمعه با توجه به وظایف و تکالیف ذاتی و جایگاه معنوی آنان در این مسیر شد.

 

به گزارش ایلنا، یونس رنجکش از اعضای شورای مرکزی اعتدال‌گرایان نیز با تبریک به امام جمعه جدید شهرستان آستانه اشرفیه و گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله امینیان گفت: این شهرستان دارای ظرفیت‌های بالقوه در حوزه منابع انسانی و ظرفیت‌های خدادادی دیگری‌ست که تنها راه بهره‌وری مناسب از این ظرفیت‌ها ایجاد همبستگی‌های اجتماعی‌ست.

 

وی گفت: آستانه اشرفیه با توجه به تجربه‌ای که از حضور شخصیت‌های همچون آیت الله ضیایی در زمینه فعالیت‌های اجتماعی داشته است، این ظرفیت را دارد تا شما نیز بتوانید با ایجاد انگیزه‌های جدید زمینه را برای جلب مشارکت‌های اجتماعی مردم فراهم کنید.


 

گیلان نیازمند برداشت و چشم انداز ی واحد برای رسیدن به توسعه است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به اهمیت نهادینه شدن فرهنگ توسعه گفت: باید با اتکا به دانش، به چشم انداز درست و واحدی برای رسیدن به توسعه گیلان دست یافت.

 

کیوان محمدی ظهر پنجشنبه در نشست «بررسی اقتصاد مقاومتی و جهت گیری برای برنامه ششم توسعه» با اشاره به نیاز کشور به برنامه ریزی و دسترسی به اسناد و آمار درست و یکدست گفت: از دلایل تجدید حیات سازمان مدیریت و برنامه ریزی، نبودن آمارهای درست و یکدست بوده که با حیات مجدد سازمان، این مهم مورد توجه قرار گرفت.

 

وی برنامه ریزی برای رسیدن به توسعه در همه حوزه ها را از وظایف سازمان مدیریت و برنامه ریزی برشمرد و گفت: استراتژی و اجرای توسعه و نظارت بر روند توسعه از اهداف احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی است که از این پس در استان نیز پررنگ تر خواهد بود.

 

محمدی یکی از موانع رسیدن به توسعه را عدم آگاهی دانست و افزود: هنوز فرهنگ توسعه در جامعه عمومیت نیافته در حالی که باید با ترویج این فرهنگ در میان مدیران میانی به برداشت یکسان و واحد از توسعه دست یافت.

 

به گزارش مهر، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه اقتصاد گیلان شکوفا نیست، اظهار کرد: برای شکوفایی اقتصاد گیلان، سیاست گذاری مناسب و آینده نگری در حیطه های مختلف با استفاده از ظرفیت های علمی استان با برگزاری نشست های هم اندیشی در گیلان دنبال خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بهره مندی از مدل های استان های موفق در شکوفایی اقتصادی نیز در گیلان مورد توجه قرار می گیرد تا بتوانیم چشم انداز درستی برای توسعه گیلان تدوین کنیم.

 

محمدی همچنین با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی نیازمند دانش و تفکر است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی به دنبال دست یافتن به آن است.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه