زمان بارگزاری این صفحه: 12:09 AM UTC

هدیه رهبر وقت کره شمالی به هاشمی چه بود؟

صدای گیلان به نقل از  ایرنا – در خاطره نگاری آیت الله هاشمی رفسنجانی مربوط به سفر به کره شمالی در 26 شهریور سال 1360 آمده است: بعد از صبحانه ، چهار گروه شدیم . عده ای برای بازدید مراکز نظامی رفتند و جمعی برای دیدن محلی برای سفارت و عده ای برای دیدن بازار […]

صدای گیلان به نقل از  ایرنا – در خاطره نگاری آیت الله هاشمی رفسنجانی مربوط به سفر به کره شمالی در 26 شهریور سال 1360 آمده است: بعد از صبحانه ، چهار گروه شدیم . عده ای برای بازدید مراکز نظامی رفتند و جمعی برای دیدن محلی برای سفارت و عده ای برای دیدن بازار و فروشگاهها.

ما هم اول رفتیم نمایشگاه ماشین آلات کشاورزی را دیدیم و سپس به دانشگاه اقتصاد رفتیم .

کادرها را آموزش می دهندو همه مسئولان ، سالی یک ماه آنجا مطالب کشف شده جدید را می خوانند. ماکت هایی برای هرنوع آموزش درست کرده بودند.

رئیس مجلس (کره شمالی) همه جا، همراه من بود و تبلیغ علیه آمریکا و کره جنوبی و به نفع کره شمالی و شخص کیم ایل سونگ و حزب کمونیست می کرد.

سپس ، به یکی از پایگاههای نظامی رفتیم ، تیراندازی با توپها را دیدیم و تانک های ساخت کره را مشاهده کردیم . بناست ، تعدادی بخریم . به خاطر جنگ این یکی از اهداف مهم سفراست .

ساعت دو به مقر برگشتیم و ناهار و استراحت و سپس به دیدن موزه جنگ رفتیم .

موزه عظیمی برای جنگ طولانی خود با کره جنوبی ، درست کرده بودند. ما هم باید موزه ای برای جنگ با عراق درست کنیم . مخصوصا سالن فیلم بسیار جالبی داشتند. آثار جنگ را خوب به نمایش گذاشته اند.

اول شب ، به خیابان برای دیدن فروشگاههای مواد غذایی و کالاهای مصرفی خانگی رفتیم . با فروشنده ها و خریداران مذاکره کردیم .

قیمت ها نسبتا ارزان است گفتند در سراسر کشور،حتی روستاها همین است . حقوقها و مسکن در حد متوسط زندگی است . شب از طرف رهبرشان کادوهایی برای ما و تمام همراهان آوردند؛ برای من یک تابلو و دو کتاب .

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه