زمان بارگزاری این صفحه: 10:48 AM UTC

هراس نیروهای امنیتی انگلیس از پیام صلح ایران/ عکس

توقف خودرویی در برابر موزه علوم لندن که بر روی آن یک پیام صلح آمیز از ایران نوشته شده بود موجب شد تا نیروهای پلیس و امنیتی، آن را تهدید تلقی کنند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نیروهای امنیتی، پلیس و آتش نشانی در لندن، در هراس بی اساس از خودرویی که برای ترویج گردشگری در ایران تبلیغ می‌کند، موزه علوم را در این شهر تخلیه و خودروی مشکوک را بازرسی کردند.

 

تلویزیون دولتی انگلیس اعلام کرد، خودرویی در برابر موزه علوم لندن توقف کرده بود که بر روی آن، نوشته شده است «ایران فوق العاده است» و همین موضوع موجب شد تا نیروهای پلیس و امنیتی، آن را تهدید تلقی کنند و با اجرای تدابیر ویژه امنیتی در اطراف خودرو، تخلیه موزه علوم، بستن خیابان های اطراف موزه و شکستن شیشه ، خودرو را بازرسی دقیق کنند که ساعاتی به طول انجامید.

 

مالک این خودرو، «کریستین ایوان» رومانیایی ۴۲ ساله است که می‌گوید: در سال ۲۰۱۰ میلادی به ایران رفته و عاشق ایران شده است و از آن پس، وی با خودروی خود و با علاقه شخصی به سراسر اروپا می‌رود تا گردشگری در ایران را ترویج کند.

 

در زمان عملیات نیروهای پلیس و امنیتی در لندن، کریستین و اعضای خانواده‌اش، در حال بازدید از موزه علوم بودند و فکر نمی‌کردند ترویج گردشگری در ایران این همه هیاهوی فراوان نیروهای امنیتی و پلیس انگلیس را در پی داشته باشد.

 

کریستیان ایوان به بی بی سی گفته است تعجب می‌کند که چرا «پیام صلح» نوشته شده بر روی خودرو، موجب واکنش پلیس لندن شده است.

 

وی گفته است امیدوار بود پلیس یا نیروهای امنیتی، حداقل با نوشتن یادداشتی، علت یورش به خودرو را توضیح می‌داد اما پلیس لندن گفته است در این گونه موارد، ابراز نظر نمی‌کند.

 

وی افزود: عضوی از ائتلاف ایران کبیر است و بابت تبلیغاتش برای ایران، از دولت ایران پولی نمی‌گیرد.

 

کریستین ایوان، همسر فرانسوی و فرزندانش، در ۲۵ سال اخیر، در آلمان زندگی کرده و با سفر به ۲۵ کشور از ۳۰ کشور اروپایی، سفر به ایران را تبلیغ کرده‌اند.

 

مطالب بیشتر؛

  • نبرد زنان کوبانی با داعش + عکس به گزارش صدای گیلان به نقل از  جام نیوز، زنان شهر کرد نشین "عین العرب" (کوبانی) سوریه، سلاح به دست گرفته و در کنار مردان در حال دفاع از شهر خود در مقابل تروریستهای داعش هستند. روزنامه انگلیسی "دیلی میل" تصویری را از زنان کوبانی منتشر کرد که سلاح به دست، آماده درگیری با تروریستهای داعش […]
  • سرنوشت مه‌ آفرید در انتظار بابک زنجانی؟ یکی از اتهامات بابک زنجانی، اخلال در نظام اقتصادی است؛ اتهامی که اگر در حد افساد فی‌الارض باشد می‌تواند بابک زنجانی را به سرنوشت مه آفرید دچار کند اما وکیل زنجانی می‌گوید: باید دید این اخلال به قصد ضربه زدن به نظام بوده یا […]
  • هیچ سازمانی حق تعیین تکلیف برای فرمانداران را ندارد معاون سیاسی وزیر کشور گفت: اگر مردم احساس کنند که به طور کامل بی طرف هستیم و اجازه نمی دهیم از موقعیت ما له یا علیه کسی استفاده شود حضوری پرشور در پای صندوق های رای خواهند […]
  • ماشین لیونل مسی زیر پای علی دایی/ عکس صدای گیلان - علی دایی روز گذشته با یک مازاراتی گرن توریسمو یک میلیاردی بر سر تمرینات پرسپولیس آمد تا چشم همه از دیدن این اتومبیل گران قیمت گرد شود.
  • نمایندگان رییس جمهوری به شهرستان های گیلان سفر می کنند گیلان - صدای گیلان ؛ همزمان با پانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به گیلان، جمعی از وزرا و معاونان رییس جمهوری به نمایندگی از حجت الاسلام حسن روحانی، به شهرستان های استان سفر می […]


عناوین ویژه