زمان بارگزاری این صفحه: 10:06 AM UTC

هشدار آتش نشانی رشت: مجوزی برای مراجعه به منازل داده نشده است.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با هشدار به شهروندان اعلام کرد: هیچ گونه مجوزی برای مراجعه و بازدید از تجهیزات آتش نشانی ساختمان ها به منازل داده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان به نقل از  ایرنا، سازمان آتش نشانی رشت در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه فقط هنگام حریق و حوادث که جان یا مال شهروندان در خطر باشد مجوز ورود صادر می کند، از مردم این کلانشهر خواست مراقب وعده ها و سرقت افراد سودجو و فرصت طلب با نام جعلی آتش نشان باشند.

بنابر این گزارش، اخیرا برخی افراد سودجو و فرصت طلب در پوشش لباس آتش نشانان به بهانه شارژ کپسول آتش نشانی و بازدید تجهیزات آتش نشانی ساختمان از طریق مراجعه حضوری به منازل ، مغازه ها و یا تماس تلفنی و ارسال پیامک از مردم سوء استفاده می کنند.

بنا به اعلام این روابط عمومی درحالی که عده ای سودجو و از خدا بی خبر با نیت سرقت لوازم ایمنی و آتش نشانی به آپارتمان های مسکونی و مغازه های سطح شهر مراجعه و با معرفی خود به عنوان آتش نشان وارد ساختمان شده و با جلب اعتماد شهروندان ضمن خدشه دار کردن نام آتش نشانان، در فرصت مناسب مبادرت به سرقت تجهیزات ایمنی می کنند.

این روابط عمومی خاطرنشان کرد: شرکت ها و موسسات ایمنی و آتش نشانی که با اخذ مجوزهای از مبادی ذیربط اجازه فعالیت دارند نیز حق ندارند لباس آتش نشانان را برتن کرده و با استفاده از نشان آتش نشانان نام این خدمتگزاران صدیق را مخدوش نمایند.

در بخشی دیگر از این هشدار آمده است: گرفتن هرگونه وجه اجباری، توسط این شرکت ها نیز به بهانه شارژ کپسول آتش نشانی و یا ارائه سایر خدمات غیرقانونی است.

این روابط عمومی از مردم خواسته است در صورت مشاهده هر گونه تخلف، مراتب را جهت رسیدگی به شماره 125 اطلاع داده و یا به صورت مکتوب به نمابر 33440051- 013 ارسال کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه