زمان بارگزاری این صفحه: 11:01 AM UTC

هشدار اداره صنعت و تجارت آستارا به تعطیلی خودسرانه برخی از نانوایان.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آستارا به آن تعداد از نانوایانی که خودسرانه اقدام به تعطیلی واحدهای خود می کنند، هشدار داد.

به گزارش صدای گیلان ، بیژن خالق وردی پور گفت: بر اساس گزارش های مردمی تعدادی از واحدهای نانوایی در سطح شهرستان آستارا در ایام جمعه اقدام به تعطیلی می کنند که بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت آستارا و اتاق اصناف برخورد های قانونی با این نانوایان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: پس از افزایش 30 درصدی قیمت نان بازرسی از واحدهای نانوایی شهرستان در دو شیفت صبح و عصر تشدید یافته است.

به گزارش ایرنا ، وی با اشاره به اینکه این بازرسی ها در ایام تعطیل نیز ادامه پیدا می کند ، اضافه کرد: بیشتر بازرسی ها از نانوایی های شهرستان به صورت گشت مشترک با بازرسان فرمانداری ، تعزیرات حکومتی و شبکه بهداشت و درمان آستارا صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه از زمان افزایش قیمت نان تاکنون تخلفی جدی و چشمگیری را نظیر کم فروشی و گران فروشی از سوی نانوایان شهرستان شاهد نبودیم ، اظهار کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف نظیر کم فروشی ، گران فروشی و یا تعطیلی خارج از برنامه از سوی نانوایان مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن 124 اطلاع دهند.

خالق وردی پور در ادامه با اشاره به اینکه تعطیلی دو روزه برای واحدهای نانوایی در برنامه کاری آنها قرار دارد ، بیان کرد: اگر نانوایی بدون اطلاع قبلی و به صورت خودسرانه و خارج از دو روز تعیین شده در ماه نسبت به تعطیلی واحدصنفی خود اقدام کند ضمن برخورد قانونی از سهمیه آرد آن واحد نانوایی نیز کاسته می شود.

به گزارش ایرنا، قیمت های جدید اصلاح شده در گیلان برای نان بربری 500 تومان، نان سنگک 650 تومان ، لواش سنتی 170 و نان تافتون 300 تومان می باشد.

176 باب نانوایی در سطح شهرستان 85 هزار نفری آستارا واقع در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان فعالیت می کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه