زمان بارگزاری این صفحه: 4:34 AM UTC

هشدار استاندار به شهرداران؛ تا پایان سال جمع آوری پسامند و تفکیک زباله ساماندهی شود

استاندار گیلان در نشست کارگروه مدیریت پسماند گفت :شهرداری را که تا پایان سال جاری نتواند بحث جمع آوری پسماند ، تفکیک زباله و آموزش در این زمینه را ساماندهی کند تحمل نخواهیم کرد.

هشدار استاندار به شهرداران

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دکتر محمد علی نجفی در نشست کارگروه مدیریت پسماند استان که با حضور معاونین عمرانی و برنامه ریزی استانداری ، فرمانداران و جمعی از مدیران در استانداری برگزار شد بر ضرورت فرهنگ سازی  در مدیریت پسماند تاکید کرد و مردمان گیلان را مردمانی با فرهنگ غنی ، دوستدار پاکیزگی دانست و خواستار اشاعه آن در فرهنگ کاری شد و افزود : نباید در استانی با این قدمت تاریخی شاهد مشکلات پسماند و زباله باشیم .

 

استاندار گیلان بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ تولید کمتر زباله در روستاها تاکید کرد و افزود : در گذشته هرگز ماشین جمع آوری زباله به روستاها نمی رفت و باید در این خصوص تلاش ویژه ای صورت پذیرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر نجفی با بیان اینکه اکنون در دنیا ساماندهی پسماند نه تنها هزینه نیست بلکه به سرمایه تبدیل و از آن در آمد زایی میشود افزود : متاسفانه درصد بالایی از بودجه عمرانی و پول عوارض مردم این استان صرف جمع آوری زباله می شود.
وی تاکید کرد : شهرداری را که تا پایان سال جاری نتواند بحث جمع آوری پسماند ، تفکیک زباله و آموزش در این زمینه را ساماندهی کند تحمل نخواهیم کرد .

 

نماینده عالی دولت در گیلان بر بر ضرورت ساماندهی پسماند ها و تفکیک زباله تاکید کرد گفت : در بحث آموزش مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا تلاش های خوبی صورت گرفته اما کافی نیست و باید حرکت های جدی و مستمری در این زمینه صورت پذیرد تا این فرهنگ در جامعه نهادینه گردد .

 

دکتر نجفی بر ضرورت ساماندهی مراکز دفن زباله نیزتاکید کرد و افزود : محیط زیست و منابع طبیعی باید همکاری لازم را در جهت ساماندهی مراکز دفن زباله داشته باشند و زمین لازم را در اختیار قرار دهند .

 

وی با ابراز رضایت از عملکرد محیط زیست استان با اشاره به نقش زباله سوز در ساماندهی پسماند اظهار داشت : اکنون در دنیا بسیاری از تکنولوژی های روز با حفظ مسائل زیست محیطی مشغول به فعالیت هستند و نباید با هر کار نوعی مخالفت کنیم .

 

وی اجرای سیاست های تشویقی را در مدیریت پسماند مهم دانست و تصریح کرد : اگر خواهان استان و شهری زیبا هستیم باید با تمام توان و با جدیت و پشتکار و با فرهنگ سازی و تغییر نگرش در جهت مدیریت و ساماندهی پسماند تلاش کنیم .

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این نشست با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بحث مدیرت پسماند در سال گذشته اظهار داشت : آموزش و ساماندهی مراکز دفن در اولویت کاری مان در سال ۹۴ است .

 

حجت شعبانپور با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبداء اظهار داشت : در انتهای سال ۹۲ شاخص میانگین در این بخش ۱۵ درصد از استان بود که اکنون این شاخص به نزدیک ۴۰ درصد افزایش یافته است .

 

در ادامه این نشست هر یک از فرمانداران و مدیران به ارائه گزارشی از اقدامات خود در جهت ساماندهی پسماند پرداختند و با دستورات و رهنمودهای استاندار گیلان تصمیمات لازم در هر بخش اتخاذ شد .

مطالب بیشتر؛

  • 60 درصد افراد ورودی به زندان کمتر از 10 روز در زندان می‌مانند با توجه به این که 60 درصد افراد ورودی به زندان کمتر از 10 روز در زندان می مانند در محاکم باید به گونه ای برخورد شود تا از وارد شدن آسیبهای ناشی از زندان به آنان و نیز تحمیل هزینه های نگهداری و خدمات به نظام خود داری […]
  • “آخوند متفاوت” هاشمی رفسنجانی؛ آخوند متفاوت روزنامه فرهیختگان متعلق به دانشگاه آزاد که هزینه‌های آن از شهریه‌های دانشجویان تامین می‌شود، برای سالروز تولد هاشمی رفسنجانی کتابی با تیراژ بالا چاپ کرد. به گزارش جام نیوز به نقل از تسنیم؛ مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد روز گذشته […]
  • ویروسی به‌نام داعش صدای گیلان: مدت زیادی است که جنایت های هولناک داعشی ها در عراق و سوریه سوژه روز جهانیان است.وهر روز اخبار و اتفاقات زیادی حول این موضوع منتشر میشود و البته پیداست که تاکنون به شکل جدی خاستگاه و اهداف این گروه افراطی مورد نقد و نظر قرار نگرفته است.ولی همگان بر بربریت و خطرناک بودن داعش […]
  • ماجرای جنجالی پناهنده شدن دوچرخه سوار گیلانی/ تصاویر فرهود گودرزی دوچرخه سوار گیلانی که سال گذشته با حمایت های مالی مسئولین شهری رشت قرار بود از این شهر تا آلمان را رکاب بزند، در حین مسیر به گروه‌های اپوزیسیون و ضد انقلاب پناه برد و به مقدسات جمهوری اسلامی ایران توهین […]
  • سلاطین کلاهبرداری ایران در طول سال‌های گذشته افراد بسیاری بودند که کلاهبرداری‌های بزرگی انجام دادند، اما تعدادی از این کلاهبرداران به دلیل شیوه اجرا یا میزان کلاهبرداری مشهورتر شده‌اند.


عناوین ویژه