زمان بارگزاری این صفحه: 7:18 AM UTC

هشدار به رانندگان؛ مه شدید در جاده های گیلان

صدای گیلان – سخنگوی پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان از بروز مه شدید در جاده های این استان خبر داد و از رانندگان خواست با احتیاط بیشتری رانندگی کنند.

به گزارش صدای گیلان ، سروان کریم فقیری افزود: از صبح امروز شاهد مه شدید در مسیرهای استان گیلان هستیم که در این میان جاده رشت – انزلی بیشترین مه را دارد.

وی با بیان این که همه راه های گیلان باز است، اظهار داشت: با وجود مه شدید، در جاده های استان مشکل خاصی گزارش نشده و تردد خودروها به طور عادی در جریان است.

سخنگوی پلیس راه استان گیلان خاطر نشان کرد: در شرایط مه آلود، دید رانندگان کاهش می یابد و در چنین شرایطی باید رعایت سرعت مطمئنه مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: استفاده از چراغ های روشنایی خودرو، چراغ فلشر و مه شکن در هوای مه آلود لازم و ضروری است.

سروان فقیری در ادامه از مرگ عابر پیاده بر اثر تصادف در روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: این حادثه در محور امام زاده هاشم رشت و به دلیل استفاده نکردن وی از پل عابر پیاده رخ داد و متوفی در این حادثه 50 درصد مقصر شناخته شد.

وی یادآور شد: بر اساس قانون جدید راهنمایی رانندگی، در مکانی هایی که گذرگاه، خط کشی و چراغ راهنمایی و رانندگی برای عابران پیاده وجود دارد، اگر عابران از آن استفاده نکنند، در صورت تصادف 50 درصد مقصر شناخته می شوند.

سخنگوی پلیس راه گیلان اضافه کرد: برای امروز و فردا (یکم و دوم دی ماه) در جاده های استان محدودیت ترافیکی اعمال نمی شود.ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه