زمان بارگزاری این صفحه: 8:50 AM UTC

هشدار هواشناسی؛ فردا هوای گیلان سرد و طوفانی می شود

صدای گیلان – سازمان هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه از صبح فردا بارش باران و برف و کاهش چشمگیر دما گیلان را فرامی‌گیرد، افزود: از صبح روز پنجشنبه تا روز یکشنبه نفوذ هوای سرد و بارش‌زا و برفی به همراه کاهش شدید دما و وزش باد شدید در گیلان مستقر می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه‌ای اعلام کرد: وزش باد که از دیروز در استان‌های اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان و قزوین تشدید شده و به طور لحظه‌ای سرعت آن بین 70 تا 90 کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود و امروز نیز ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است؛ در برخی استان‌های گیلان و اردبیل به دلیل تشدید وزش باد، احتمال وارد شدن خسارت به تاسیسات از جمله دکل‌های برق فشار قوی وجود دارد.

کارشناس هواشناسی گیلان گفت: تمام نقاط گیلان از فردا میزبان بارش باران و برف می‌شود بنابراین مسئولان تمهیدات لازم را بیندیشند.

هواشناسی گیلان

محمد علیدوست با بیان اینکه استقرار سامانه ناپایدار و توده هوای سرد و بارش‌زا از اواخر وقت امروز چهارشنبه از عرض جغرافیایی بالاتر وارد سواحل جنوبی دریای خزر می‌شود، اظهار کرد: امروز هوای گیلان صاف و نیمه ابری و همراه با وزش باد گرم و اواخر روز بارش پراکنده باران است.

وی با اشاره به اینکه از صبح فردا بارش باران و برف و کاهش چشمگیر دما گیلان را فرامی‌گیرد، افزود: از صبح روز پنجشنبه تا روز یکشنبه نفوذ هوای سرد و بارش‌زا و برفی به همراه کاهش شدید دما و وزش باد شدید در گیلان مستقر می‌شود.

کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه مسئولان تمهیدات لازم را بیندیشند، تاکید کرد: از فردا در تمام نقاط گیلان شامل ارتفاعات و جلگه بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود و این سامانه هوای سرد تا روز یکشنبه ادامه می‌یابد.شبکه خبر

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه