زمان بارگزاری این صفحه: 8:20 AM UTC

هشدار پلیس فتا گیلان؛ کلاهبرداری نوین در پوشش سایت های اینترنتی

سرهنگ «محمدخانی» رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان ، درباره کلاهبرداری های نوین در پوشش سایت های اینترنتی به شهروندان هشدار داد .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

شهروندان مراقب کلاهبرداری های نوین در پوشش سایت های اینترنتی باشید.

 

 سرهنگ “محمدخانی” رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان ، درباره کلاهبرداری های نوین در پوشش سایت های اینترنتی به شهروندان هشدار داد .

 

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان با تشریح شیوه های استفاده شده در کلاهبرداری نوین گفت: در کلاهبرداری های نوین مجرمان با راه اندازی سایت های اینترنتی با مضامینی نظیر همسریابی، دوست یابی ، فروش شارژ تلفن همراه با تخفیف استثنایی، فروش بازی های آنلاین رایانه ای ، فیلم و … ، کاربران فضای مجازی رابرای فعالیت در سایت هایی که با هدف کلاهبرداری راه اندازی شده اند ، تشویش و ترغیب می نمایند .

 

سرهنگ محمدخانی افزود: در این روش برای استفاده از خدمات و امتیازات سایت اینترنتی به کاربران پیشنهاد می گردد مبلغ ناچیزی را از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی که معمولاً جعلی است، پرداخت نمایند، بنابراین کاربران ، فریب خورده و با واردن کردن اطلاعات مهم بانکی خود در صفحاتی که شبیه صفحه درگاه پرداخت الکترونکی بانک ها است و ارسال آن به کلاهبرداران زمینه سوء استفاده از حساب های بانکی کاربران فراهم می گردد.

 

وی اظهار داشت: روش دیگری که مجرمان سایبر در کلاهبرداری های نوین برای سرقت اطلاعات مهم بانکی و محتواهای شخصی، خصوصی و خانوادگی کاربران بکار می برندارسال ایمیل های آلوده و ترغیب و تشویق کاربران برای کلیک کردن برروی لینک های آلوده حاوی بدافزار با هدف اخاذی و سوء استفاده های غیراخلاقی از شهروندان در فضای مجازی است .

 

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان ضمن هشدار به کاربران توصیه کرد: با جدی گرفتن اصل نسبی بودن امنیت در فضای مجازی،عدم اعتماد و اطمینان به غریبه های آنلاین، عدم به اشتراک گذاری محتوای شخصی در شبکه های اجتماعی غیرمجاز مبتنی بر وب و موبایل ، دانلود نکردن فایلها از سایت های نامعتبر و غیرمطمئن ، بروزرسانی آنتی ویروس و آنتی بدافزار رایانه های شخصی ، دقت در وارد کردن نشانی درگاههای پرداخت الکترونیکی بانک ها و توجه به پروتکل امن HTTPS ، عدم توجه به ایمیل یا لینک های ناشناس، از بروز و ظهور چنین کلاهبرداری هایی پیشگیری کرده و ضریب امنیت خود را در فضای مجازی افزایش دهند ./منبع؛ پلیس فتا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه