زمان بارگزاری این صفحه: 12:08 PM UTC

هفت رشته دکترای تخصصی در دانشگاه آزاد آستارا ایجاد می شود.

صدای گیلان – رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا گفت: با تصویب کمیته تخصصی گسترش استانی دانشگاه آزاد گیلان ، هفت رشته دکترای تخصصی در دانشگاه آزاد آستارا راه اندازی می شود.

به گزارش صدای گیلان ، موسی رضوانی  افزود: در دوازدهمین کمیته تخصصی گسترش استانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تاسیس و راه اندازی رشته های جدید غیرپزشکی زبان و ادبیات فارسی ، مدیریت دولتی ، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی ، جغرافیا و برنامه ریزی شهری ، مهندسی کشاورزی ـ زراعت ، مهندسی کشاورزی ـ علوم دامی و مهندسی منابع طبیعی ـ صنایع چوب و کاغذ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا موافقت شد.

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید با ایجاد چهار رشته جدید بیوتکنولوژی ، مدیریت آموزشی ، روانشناسی عمومی و حسابداری تعداد رشته های کارشناسی ارشد در این دانشگاه به 19 رشته می رسد.

رضوانی همچنین از موافقت کمیته مذکور با ایجاد سه رشته فنی برق ، عمران و مکانیک در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد آستارا خبر داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا در ادامه بیان کرد: در پنج سال گذشته رشته های مختلفی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه دایر شده و روند افزایشی تنوع تحصیلات تکمیلی در حال تداوم می باشد.

وی اظهار کرد: انتظار می رود در آینده نزدیک با جذب دانشجو در مقاطع تکمیلی و دکترا شاهد شکوفایی گسترده رشته های دانشگاهی در واحد آستارا باشیم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا در سال 1366 تاسیس شده و هم اینک سه هزار دانشجو در مقاطع مختلف در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند./ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه