زمان بارگزاری این صفحه: 2:01 PM UTC

همایش ملی حضرت آیت الله بهجت فومنی در رشت برگزار می شود

رئیس دانشگاه آزاد واحد رشت با بیان اینکه یکی از مهمترین ثروت‌های هر جامعه چهره‌های ماندگار آن جامعه است گفت: همایش ملی حضرت آیت الله بهجت فومنی دردانشگاه آزاد واحد رشت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان ، علی رضا امیر تیموری، رئیس دانشگاه آزاد واحد رشت امروز(28 آبان) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چهره های ماندگار جامعه می توانند الگوی برای جوانان امروز باشند و با برگزاری چنین همایش های می توان فرهنگ صحیح و هنر متعالی جامعه را با چهره های ماندگار این مرز و بوم به نسل جوان منتقل کرد.
وی با بیان اینکه همایش ملی حضرت آیت الله بهجت فومنی اردیبهشت سال آینده در رشت برگزار می شود گفت: یکی از مهمترین ثروت های هر جامعه، چهره های ماندگار آن جامعه است که باید مورد توجه قرار گیرند.
این مقام مسئول از اجرای طرح های ماندگار فرهنگی در گیلان خبر داد و اذعان کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان می‌باید جهت شناسایی هر چه بیشتر جوانان با مفاخر و چهره‌های ماندگار در مباحث علمی و فرهنگی و تهیه شناسنامه از آنها اقدام کنند.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آیت الله بهجت فومنی یکی از چهره‌های ماندگار گیلان است که جهت نکوداشت این عالم ربانی همایش ملی در اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه آزاد واحد رشت برگزار خواهد شد.
دکتر امیر تیموری به شخصیت والای آیت الله بهجت فومنی اشاره و اذعان کرد: عبودیت از دستاوردهای علم عمل صالح است و این شخصیت بزرگوار در طول 90 سال عمر با برکت خویش به علم حضوری راه یافت و اگر انسان علم را همراه نور داشته باشد رستگار خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد رشت گفت: بندگی شایسته است که انسان علم همراه با عمل داشته باشد، تمام لحظه‌های زندگی این عالم ربانی بندگی حق تعالی بود و همیشه می‌گفت: انسان باید هر روز فکر کند که وظیفه امروز او چیست و بدان عمل کند.
وی به محورهای این همایش پرداخت و اظهار کرد: حکومت اسلامی، ولایت و مهدویت شامل مرجعیت دینی در حکومت اسلامی، مهدویت و انتظار، ولایت فقیه و حکومت اسلامی، ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی شامل عبودیت، عرفان عملی و تهذیب نفس، سبک زندگی و همچنین اندیشه‌ها و مبانی علمی شامل روش اجتهادی و شیوه‌های استنباطی، فقهی و اصولی ،مشرب فلسفی و روش تفسیری از محورهای این همایش خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: علاقمندان تا 10 اسفند امسال می‌توانند مقالات علمی خود را به دبیرخانه این همایش به آدرس الکترونیکی Farhangu.ac_rasht@yahoo.com یا آدرس استان گیلان، رشت، بلوار لاکان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، دفتر فرهنگ اسلامی واحد رشت، ارسال کنند./شبستان

پوستر همایش حضرت ایت الله بهجت فومنی

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه