زمان بارگزاری این صفحه: 3:51 AM UTC

هواشناسی؛ هوای گیلان از روز شنبه پیش رو پایدار همراه با افزایش دما

هواشناسی گیلان – صدای گیلان؛ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از پایداری هوای استان از روز شنبه پیش رو همراه با مه صبحگاهی، افزایش دما و وزش باد گرم خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از پایداری هوای استان از روز شنبه پیش رو همراه با مه صبحگاهی، افزایش دما و وزش باد گرم خبر داد.

 

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی این اداره کل به ایرنا؛ مازیار غلامی اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر استقرار سامانه پرفشار در سطح زمین و وجود جریانات نسبتا ناپایدار در سطوح میانی است که پیامد آن رگبار باران و مه آلود بودن هوا خواهد بود؛ که با گذر این امواج کم دامنه از روز شنبه هفته پیش رو جوی پایدار به همراه مه صبحگاهی، افزایش دما و وزش باد گرم در منطقه را شاهد خواهیم بود.

 

وی گفت: آسمان امروز (پنجشنبه) استان عصر و شب نیمه ابری تا ابری در بعضی نقاط رگبار و احتمال رعد و برق، روز جمعه ابری و مه آلود در بعضی نقاط بارندگی و احتمال رعد و برق، گاهی با کاهش ابر است.

 

غلامی همچنین هوای استان را برای روز شنبه هفته پیش رو صبح و ظهر کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی ابری، رشد ابر با احتمال مه صبحگاهی و افزایش دما و عصر و شب صاف تا قسمتی ابری پیش بینی کرد.

 

وی ادامه داد: بیشینه دمای استان در شبانه روز گذشته مربوط بهمنجیل در جنوب گیلان با 23درجه سلسیوس و کمینه دما مربوط آستارا با هفت درجه سلسیوس بوده است.

 

غلامی گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب 19 و 10درجه سلسیوس ثبت شده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه