زمان بارگزاری این صفحه: 6:40 AM UTC

هواشناسی؛ گیلان از جمعه بارانی می شود

صدای گیلان – بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان ، سامانه بارشی بتدریج از فردا (جمعه) در این استان مستقر می شود.

به گزارش صدای گیلان ، این اداره کل روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: براساس آخرین نقشه ها، بتدریج از روز جمعه سامانه بارشی وارد استان شده و تا عصر شنبه هفته پیش رو به فعالیت های خود ادامه خواهد داد.

این هواشناسی برای ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان در این مدت بارش برف و برای جلگه باران، کاهش نسبی دما و وزش باد پیش بینی کرده است.

طبق این اطلاعیه در این مدت دریا در سواحل گیلان مواج بوده و برای فعالیت های مرتبط نامناسب خواهد بود.

این هواشناسی از رانندگان وسایل نقلیه خواسته است با توجه به پیش بینی بارش برف در مسیرهای کوهستانی و جاده های منتهی به رشته کوه البرز به همراه داشتن تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ الزامی است.

بر اساس گزارش این هواشناسی به ایرنا، هوای صبح روز جمعه تا ظهر در گیلان ابری و مه آلود، بارش پراکنده و کاهش نسبی دما بعد از ظهر تا شب: ابری و بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف و صبح تا ظهر روز شنبه هفته پیش رو نیز ابری و مه آلود، بارش باران و کاهش نسبی دما و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات بارش برف و بعد از ظهر تا شب شنبه نیز نیمه ابری تا ابری گاهی کاهش ابر پیش بینی کرده است .

بیشینه دما در 24ساعت گذشته استان نیز با 14درجه مربوط به کیاشهر و کمینه دما نیز با دو درجه مربوط به ماسوله ثبت شده است./ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه