زمان بارگزاری این صفحه: 12:48 AM UTC

هواشناسی: برف و باران از روز پنجشنبه گیلان را فرا می گیرد

صدای گیلان – اداره کل هواشناسی گیلان از روز پنجشنبه تا روز شنبه هفته پیش رو برای این استان بارش باران ، برف و وزش باد شدید پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ؛ این اداره کل امروز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده نفوذ توده هوای سرد و بارش زا از اواخر وقت روز چهارشنبه، از عرض های بالاتر به ساحل جنوبی دریای خزر است.

بر اساس این گزارش، این نفوذ به همراه ناپایداری سطوح فوقانی جو ، شرایط استان را برای بارندگی در جلگه و بارش برف در ارتفاعات ، کاهش شدید دما و وزش باد شدید از روز پنجشنبه تا روز شنبه هفته پیش رو در استان گیلان فراهم می کند.

بر اساس این پیش بینی ها گیلان تا ظهر روز پنجشنبه بارش باران برای جلگه و بارش برف برای ارتفاعات و از غروب و شب پنجشنبه در برخی نقاط جلگه ای بارش برف است و انتظار می رود از صبح روز جمعه تا ظهر روز شنبه هفته آینده بارش ها برای جلگه نیز به شکل برف باشد.

طبق این اطلاعیه دمای هوای گیلان در این مدت بین 15تا 20درجه سلسیوس کاهش یافته و بیشینه دما نیز در این مدت بین پنج تا منفی هشت درجه در نوسان خواهد بود که این تغییران در جلگه تا منفی یک می رسد.

براساس این پیش بینی در این مدت بادی با بیشینه سرعت 20تا 50کیلومتر بر ساعت در گیلان وزیدن می گیرد و دریا مواج و توفانی بوده و برای صیادی و دیگر فعالیت های دریانوردی مناسب نخواهد بود.

این هواشناسی هوای گیلان را از صبح تا ظهر روز سه شنبه هفته جاری: صاف تا قسمتی ابری ، گاهی افزایش ابر ، در بعضی ساعات وزش بادگرم ، بعد از ظهر تا شب : صاف تا قسمتی ابری ،گاهی افزایش ابر در بعضی ساعات وزش بادگرم و صبح تا ظهر روز چهارشنبه: کمی ابری تا نیمه ابری ، در بعضی ساعات وزش بادگرم ،بعداز ظهر: نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات وزش باد گرم و در اواخر وقت در بعضی نقاط بارندگی پیش بینی کرده است.ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه