زمان بارگزاری این صفحه: 4:25 AM UTC

هواشناسی گیلان؛ احتمال آبگرفتگی معابر عمومی

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش نسبی دما و بارش باران در استان طی دو روز پیش رو و نیز احتمال آبگرفتگی معابر عمومی بویژه در مناطق مرکزی و شرقی گیلان خبر داد.

هواشناسی گیلان

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مازیار غلامی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: بررسی نقشه های پیش یابی، نشاندهنده تقویت هوای نسبتاً خنک و باران زا از عصر امروز و استقرار آن تا پایان روز یکشنبه می باشد.

 

وی ادامه داد: بر این اساس؛ شرایط برای رشد ابر، وزش باد، کاهش نسبی دما و در بعضی نقاط رگبار باران و رعد و برق مهیاست.

 

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان افزود: با توجه به ماهیت بارش های رگباری، در بعصی نقاط آبگرفتگی معابر عمومی بویژه نواحی مرکزی و شرقی استان دور از انتظار نیست بنابراین، به مسافران توصیه می شود از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

 

وی همچنین به کشاورزانی که درو برنج را انجام داده اند، توصیه کرد تا قبل از عصر امروز نسبت به جمع آوری محصول خود اقدام کنند.

 

غلامی وضعیت دریا طی این مدت را نیز مواج و برای شنا، نامناسب عنوان کرد.

 

وی گفت: از روز دوشنبه، روند افزایش نسبی دما و کاهش ابر پیش بینی می شود که وضعیت مناسبی برای درو برنج و فعالیت های کشاورزی می باشد.

 

وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را مربوط به شهرهای کیاشهر و رودسر با ۳۳ درجه سلسیوس و کمینه دما را مربوط به ماسوله با ۱۴ درجه سلسیوس عنوان کرد.

 

غلامی همچنین بیشینه و کمینه دمای شهر رشت در شبانه روز گذشته را به ترتیب ۳۲ و ۲۳ درجه سلسیوس ذکر کرد.

 

 

مطالب بیشتر؛

  • این چینی رقیب جدید پژو 206 است/ تصاویر صدای گیلان - رقیب جدی و جدید پژو 206
  • صلحی میان دو کشور پایدار است كه بر پایه فرهنگ باشد نه سیاست شهردار رشت در جمع شهرداران صلح جهانی ؛ اگر بخواهیم صلح و اندیشه به آن، در ذهن انسان‌ها شكل بگیرد باید به آن اهمیت داد و اهمیت به چنین موضوعاتی به اقدامات فرهنگی و اجتماعی نیاز […]
  • افتتاح رستوران آدمخوارها یک رستوران معروف به «آدم خوارها» در برلین در وب سایت خود اعلام کرد که برای راه‌اندازی منوی غذاهایش نیاز به قسمت‌هایی از بدن انسان دارد.
  • هشدار اوباما به داعش صدای گیلان به نقل از فرارو: رئیس جمهوری آمریکا تلاش مشترک بین المللی برای مقابله با گروه تروریستی داعش را لازم دانسته است. روز چهارشنبه، ۱۲ شهریور (۳ سپتامبر)، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که تضعیف نیروهای داعش تا از میان بردن تهدیدی که متوجه امنیت منطقه می‌کنند اقدامی […]
  • وزیر راه و شهرسازی؛ ورود پای ثابت‌ها به «نظام مهندسی» ممنوع وزیر راه و شهرسازی با استناد به ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، طی ارسال نامه‌ای به سازمان نظام مهندسی ممانعت از کاندیداتوری دولتی‌ها، کارکنان شهرداری‌ها و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی را خواستار […]


عناوین ویژه