زمان بارگزاری این صفحه: 7:22 PM UTC

هواشناسی گیلان؛ احتمال آبگرفتگی معابر عمومی

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش نسبی دما و بارش باران در استان طی دو روز پیش رو و نیز احتمال آبگرفتگی معابر عمومی بویژه در مناطق مرکزی و شرقی گیلان خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مازیار غلامی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: بررسی نقشه های پیش یابی، نشاندهنده تقویت هوای نسبتاً خنک و باران زا از عصر امروز و استقرار آن تا پایان روز یکشنبه می باشد.

 

وی ادامه داد: بر این اساس؛ شرایط برای رشد ابر، وزش باد، کاهش نسبی دما و در بعضی نقاط رگبار باران و رعد و برق مهیاست.

 

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان افزود: با توجه به ماهیت بارش های رگباری، در بعصی نقاط آبگرفتگی معابر عمومی بویژه نواحی مرکزی و شرقی استان دور از انتظار نیست بنابراین، به مسافران توصیه می شود از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

 

وی همچنین به کشاورزانی که درو برنج را انجام داده اند، توصیه کرد تا قبل از عصر امروز نسبت به جمع آوری محصول خود اقدام کنند.

 

غلامی وضعیت دریا طی این مدت را نیز مواج و برای شنا، نامناسب عنوان کرد.

 

وی گفت: از روز دوشنبه، روند افزایش نسبی دما و کاهش ابر پیش بینی می شود که وضعیت مناسبی برای درو برنج و فعالیت های کشاورزی می باشد.

 

وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را مربوط به شهرهای کیاشهر و رودسر با ۳۳ درجه سلسیوس و کمینه دما را مربوط به ماسوله با ۱۴ درجه سلسیوس عنوان کرد.

 

غلامی همچنین بیشینه و کمینه دمای شهر رشت در شبانه روز گذشته را به ترتیب ۳۲ و ۲۳ درجه سلسیوس ذکر کرد.

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه