زمان بارگزاری این صفحه: 10:20 AM UTC

هواشناسی گیلان نسبت به باران شدید و آبگرفتگی از روز یکشنبه هشدار داد

صدای گیلان – اداره کل هواشناسی گیلان با صدور اطلاعیه ای نسبت به بارش شدید، باران همراه با رگبار و احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها از روز یکشنبه هفته پیش رو در استان هشدار داد.

به گزارش صدای گیلان ؛ در اطلاعیه شماره 20هواشناسی گیلان که روز جمعه به ایرنا نمابر شده آمده است: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده ورود تدریجی توده هوای سرد و بارش زا از روز یکشنبه به سواحل جنوبی دریای خزر است.

بر این اساس، طی روزهای یکشنبه ، دوشنبه و سه شنبه هفته آینده شرایط برای بارندگی (ارتفاعات بارش برف) ، کاهش دما (8تا15درجه سلسیوس) و وزش باد (12تا 18متر بر ثانیه) و احتمالا رعد و برق مهیا خواهد بود.

بر اساس هشدار این اطلاعیه، یکشنبه شب و روز دوشنبه بارندگی از شدت بیشتری برخوردار بوده و بیشینه دما برای مناطق جلگه ای بین 5تا 11درجه پیش بینی می شود و دریا نیز برای فعالیت های مرتبط با آن نامناسب است.

این هواشناسی با تاکید بر اینکه طی این مدت توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و ارتفاعات با احتیاط انجام گرفته و تا حد امکان خودداری شود، آورده است: نقشه های پیش یابی بیانگر استقرار توده هوای کم و بیش ناپایدار در سطح زمین است.

بر این اساس هوای امروز گیلان (جمعه) نیمه ابری تا ابری در بعضی نقاط با احتمال بارندگی خفیف و روز شنبه هفته پیش رو کمی ابری تا نیمه ابری در بعضی نقاط مه صبحگاهی ، گاه رشد ابر پیش بینی شده است.

بیشینه دمای استان در 24ساعت گذشته با 16درجه سلسیوس مربوط به منجیل در جنوب گیلان و کمینه دما نیز با 2درجه مربوط به ارتفاعات جنوب شرقی استان (جیرنده) بوده است.

مطالب بیشتر؛

  • گیلان دوباره سرد می شود. صدای گیلان - سرپرست اداره کل هواشناسی گیلان ، از بارش برف و باران در این استان برای روزهای پیش رو خبر داد.
  • بارش 70سانتی متری برف در ارتفاعات گیلان صدای گیلان- در پي ورود سامانه بارش زا وكاهش محسوس دما هواي گيلان نيز برفي شد.
  • بارش برف در گیلان و نیمی از استانهای کشور. صدای گیلان - رئيس مرکز اطلاعات و کنترل ترافيک پليس راهور ناجا از بارش برف و باران در 13 استان کشور خبرداد و از رانندگان خواست با توجه به لغزندگي اکثر جاده هاي كشور ضمن رعايت سرعت مطمئنه با فاصله طولي مناسب نسبت به خودرو جلويي تردد كنند. […]
  • بارش باران و برف در 6 استان کشور صدای گیلان - رئيس مرکز اطلاعات و کنترل ترافيک پليس راهنمايي و رانندگي ناجا با اشاره به بارش باران و برف در 6 استان کشور از رانندگان خواست با رعايت سرعت مطمئنه،فاصله طولي و همراه داشتن تجهيزات ايمني زمستاني از بروز سوانح رانندگي جلوگيري کنند. […]
  • هواشناسی گیلان؛ آغاز بارشها و هشدار آب گرفتگی معابر صدای گیلان - هوای گیلان از فردا شب با کاهش شدید دما ، بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر همراه با بارش برف پیش بینی شده است.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه