زمان بارگزاری این صفحه: 12:29 PM UTC

هیچ هتلی در رشت تعطیل نشده است

کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با رد این خبر که 25 هتل در رشت تعطیل شده است، گفت؛ هتلی در رشت تعطیل نشده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با رد این خبر که 25 هتل در رشت تعطیل شده است، گفت: هتلی در رشت تعطیل نشده است اما ظرفیت‌های زیادی برای تاسیس هتل‌های جدید در این شهر وجود دارد.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خانه ملت با بیان اینکه هتل یکی از ارگان های اصلی برای جذب گردشگر است، توضیح داد: برای اسکان گردشگران داخلی و خارجی، هتل نیاز اساسی است. در ساحل خزر و به خصوص رشت میزبان هتل‌هایی که ساخته شده است از عهده نیاز گردشگران این خطه بر نمی‌آیند.

رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته هتلداران و سرمایه گذاران در این زمینه مشکلات متعددی دارند، که عاملی می‌شود سرمایه‌‌ها در این بخش جذب نشود.

این نماینده اظهار داشت: عوارض شهرداری‌ها یکی از معضلات اصلی هتل‌داران است که اخیرا در رشت و برخی شهرهای دیگر با آن مواجه شدند. ما برای رفع این مشکل هتلداران رشت با شهرداری، جلسه داشتیم و هماهنگی‌های لازم جهت رفع عواض صورت گرفت.

به گفته کوچکی‌نژاد صندوق توسعه ملی نیز باید تسهیلاتی در اختیار هتل‌داران و سرمایه‌گذاران قرار می‌داد که تا امروز محقق نشده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد:طبق قانون بودجه 93 باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار بخش گردشگری قرار می‌گرفت اما هنوز دولت نتواسته این سرمایه‌ را در بخش گردشگریس تزریق کند. صحبت‌های انجام شده تا هتل‌داران بتوانند از تسهیلات صندوق توسعه ملی بهره‌مند شوند و بخشی از دغدغه‌هایشان بر طرف شود.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: خانه کاشانه‌ها در نوار دریای خزر مشکل دیگر هتلداران شمال کشور است. باید این خانه کاشانه‌ها ساماندهی شوند تا سود سرمایه‌گذاران در ساخت هتل با مشکل مواجه نشود.

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه ساماندهی خانه کاشانه‌ها تاثیر مستقیمی بر رونق هتلداری دارد، تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی با کمک فرمانداری و شهرداری ها باید نسبت به ساماندهی خانه کاشانه‌ها اقدام کنند. به طوری که هم تنوع و امنیت اسکان گردشگران فراهم شود و هم هرج و مرجی در این زمینه در راستای دغدغه هتلداری ایجاد نشود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه