زمان بارگزاری این صفحه: 12:25 AM UTC

واثق‌کارگرنیا؛ خانم شیرزاد با مدارک موجه حرف‌های خود را بیان کنند/ حواشی خبرساز آخرین جلسه شورا در سال93

عضو شورای اسلامی شهر رشت بر ضرورت اطلاع‌رسانی شفاف توسط اعضای این شورا و پرهیز از اهانت و توهین نسبت به یکدیگر تاکید کرد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در جلسه ظهر امروز شورای اسلامی این شهر موضوع کمک مالی به باشگاه فوتسال بانوان سپیدرود رشت توسط اعضای شورا مورد بررسی قرار گرفت.

برخی از اعضای شورا موافق و عده‌ای دیگر مخالف و برخی دیگر نیز با سکوت خود موضوع کمک به تیم فوتسال بانوان را نظاره‌گر بودند.

 

فاطمه شیرزاد یکی از موافقان این لایحه در جلسه شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: برخی از اعضای شورا که جزو هیئت مدیره برخی از تیم‌های ورزشی هستند قبلاً از چنین موضوعاتی حمایت می‌کردند اما در مقابل تیم فوتسال سپیدرود یا مخالف هستند و یا سکوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: بنده در فرصتی مناسب اسامی آن تعداد از اعضای شورا که چندین مرحله چنین لوایحی را به شورا آورده و از آن حمایت کرده بودند را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهم داد.

 

محمدحسین واثق‌کارگرنیا عضو دیگر شورای شهر رشت نیز با اعتراض به مطالب مطرح شده توسط شیرزاد، گفت: خانم شیرزاد با مدارک موجه حرف‌های خود را بیان کنند.

وی با بیان اینکه بنده موافق کمک به تیم‌های ورزشی هستم، ادامه داد: این درست نیست که یک عضو شورا بخواهد به نحوی صحبت کند که موجب ایجاد شبهه در چگونگی فعالیت دیگر اعضا شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه اگر حقایقی وجود دارد به صورت واضح بیان شود، افزود: اگر خانم شیرزاد از کمک‌های غیر معمول به برخی از هیئت‌های ورزشی توسط اعضای شورا اطلاع دارد مطالب را صریح و بدون پرده در صحن شورا بیان کند.

وی با تاکید بر اینکه نباید به افراد توهین شود، متذکر شد: اعضای شورا نباید به گونه‌ای صحبت کنند که موجب تهمت و افترا به دیگر اعضای شورا شود.

کارگرنیا با بیان اینکه از صراحت بیان استقبال می‌کنم اما با توهین به افراد مخالفم، خاطرنشان کرد: به عنوان یک عضو شورا اعتقاد دارم باید مسایل به صراحت به مردم اطلاع‌رسانی شود اما نباید به گونه‌ای سخن گفت که خدای ناکرده موجب خدشه‌دار شدن شخصیت و آبروی افراد شود.

گفتنی است، در ادامه این جلسه اعضای شورا با لایحه کمک 50 میلیون تومانی به تیم فوتسال بانوان سپیدرود رشت موافقت کردند.

حواشی آخرین جلسه شورا در سال93

هشتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت که آخرین جلسه علنی سال 93 شورا نیز محسوب می‌شود عصر امروز در فضایی پر از تنش برگزار شد.

‌ـ‌ در اوایل جلسه محمد حسین واثق کارگرنیا عضو شورای اسلامی شهر رشت در اعتراض به سخنان فاطمه شیرزاد صحن شورا را ترک کرد.

‌ـ‌ خروج مداوم برخی از اعضای شورا در حین برگزاری جلسه نیز مشکل‌ساز شد و دو بار این جلسه به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا از رسمیت خارج شد.

ـ‌‌ در جلسه مذکور موضوع کمک به تیم فوتسال بانوان سپیدرود رشت نیز موجب شد تا محمدعلی رفیعی‌نوده اعلام کند که لایحه کمک به این تیم ورزشی به خاطر رودربایستی اعضای شورا با خبرنگاران رای آورده است.

ـ‌‌ محمود باقری‌خطیبانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در اعتراض به برخی از لوایح که شهرداری رشت را ملزم به پرداخت مبالغ میلیونی در قالب کمک به افراد حقیقی و حقوقی می‌کرد گفت: اینجا صحن شورای اسلامی است نه عطاری و بقالی!

ـ‌ امیرحسین علوی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت با ابراز تعجب از موافقت اعضای شورا با لوایح کمک‌های میلیونی به پرسنل شهرداری رشت، گفت: گویا بودجه زیادی داریم که اینگونه با تقاضای کمک‌های میلیونی موافقت می‌شود.

‌ـ‌ یکی دیگر از موضوعات قابل تأمل جلسه علنی شورا موافقت اعضای شورا با لوایح متعدد کمک‌های مالی به پرسنل شهرداری بود، این موضوع در حالی انجام می‌شد که رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه بارها در این جلسه اعلام کرد که بودجه سال 93 به اتمام رسیده است و اعتباری برای انجام کمک‌های مالی وجود ندارد.

‌ـ‌ تقاضای مرخصی 25 روزه سرپرست شهرداری رشت از دیگر حاشیه‌های جلسه امروز شورای این شهر بود که با مخالفت اعضای شورا رد شد.

‌ـ‌ آخرین جلسه سال 93 شورای اسلامی شهر رشت در حالی به پایان رسید که رئیس شورا بدون قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی خبرنگاران در پوشش اخبار شورا با بیان اینکه در جای دیگر جلسه مهمی دارم، صحن شورا را ترک کرد./منبع؛ فارس

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه