زمان بارگزاری این صفحه: 12:51 AM UTC

واریز اولين سهميه بنزين94

صدای گیلان – اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد.

 

به گزارش مهر، اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد. بر اين اساس، پس از منتفي شدن تخصيص سهميه ويژه بنزين نوروزي، ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند ماه و در فاصله چند ساعت به آغاز سال جديد، اولين سهميه بنزين ۶۰ ليتري خودروهاي شخصي با قيمت ۷۰۰ توماني به کارت‌هاي هوشمند سوخت واريز خواهد شد.

 

مطابق با برنامه زمان بندي اعلام شده از سوي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي، ساعت ۲۴ جمعه ۲۹ اسفند ماه۶۰ ليتر سهميه بنزين نيمه يارانه اي با قيمت ۷۰۰ توماني به کارت هوشمند سوخت خودروهاي شخصي واريز مي شود که در صورت اتمام سهميه بنزين ۷۰۰ توماني خودروسوان مي توانند با استفاده از کارت هوشمند سوخت خود اقدام به خريد بنزين آزاد کنند.

 

علاوه بر اين سهميه گازوييل خودروهاي عمومي هم بدون تغيير در قيمت و يا ميزان سهميه تا ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند در کارت‌هاي هوشمند سوخت شارژ و قابل برداشت خواهد بود. در همين حال ستاد سوخت در واکنش به احتمال تغييرات جديد در سهميه بنزين خودروهاي شخصي براي سال آينده، اعلام کرده است: دولت هنوز برنامه‌اي براي تغيير سهميه هاي بنزين يارانه اي در سال ۱۳۹۴ ندارد.

 

همزمان با واريز اولين سهميه نوبرانه بنزين بهار ۱۳۹۴، مسئولان ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت از آغاز دور جديد ابطال سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از ابتداي فروردين ماه ۹۴ خبر داده اند. در همين حال پيش بيني مي شود از ساعت ۲۴ امشب ۲۹ اسفند ماه وانت بارهايي که اقدام به ثبت نام نکرده اند از ابتداي فروردين ماه سهميه بنزين يارانه اي آنها به۶۰ ليتر با قيمت ۷۰۰ توماني کاهش يابد.

 

بر اساس آمارهاي ارائه شده هم اکنون در مجموع ۲ ميليون و ۲۰۰ هزار وانت بار در چرخه حمل و نقل کشور وجود دارد که تاکنون ۹۵۰ هزار وانت بار هيچ گونه مراجعه اي براي ثبت نام در سامانه مربوطه براي فعال بودن در چرخه حمل و نقل عمومي نکرده‌اند و که بنا بر اظهارات مسئولان ستاد سوخت اين تعداد، وانت بارهايي هستند که براي کارهاي شخصي استفاده مي شوند.

 

اين در حالي است که از ابتداي اسفند ماه سال جاري سهميه ويژه بنزين برخي از تاکسي هاي برون شهري کاهش يافت به طوري‌که سهميه بنزين تاکسي‌هاي بنزين سوز از ۹۰۰ ليتر به ۷۵۰ ليتر و سهميه سوخت تاکسي‌هاي دوگانه سوز از ۹۰۰ ليتر فعلي به ۵۰۰ ليتر کاهش يافته است.

 

با کاهش سهميه بنزين ۷۰۰ توماني برخي از خودروها دور جديد ابطال سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها هم از ابتداي فروردين ماه سال جاري در دستور کار ستاد سوخت و دولت تدبير و اميد قرار گرفته است. عليرضا فيض بخش رئيس ستاد سوخت در جمع خبرنگاران در تشريح اين طرح حذف سهميه‌هاي ويژه بنزين ۷۰۰ توماني وانت بارها و تاکسي‌ها، گفته است: از مجموع دو ميليون و ۲۰۰ هزار وانت‌بار کشور حدود يک ميليون و ۲۵۰ هزار دستگاه سال ۹۰ ساماندهي شده و ۹۵۰ هزار دستگاه ساماندهي نشده اند مجددا از ابتداي اسفند توسط وزارت کشور مورد ساماندهي قرار مي‌گيرند.

مطالب بیشتر؛

  • شرایط واریز عیدی فرهنگیان صدای گیلان - بخشنامه مربوط به پرداخت عیدی فرهنگیان از سوی سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
  • تشکر استاد اخلاق از نامه خاتمی به رهبر انقلاب صدای گیلان؛ در پی نگارش نامه سید محمد خانمی به مقام معظم رهبری در راستای اروزی سلامتی برای ایشان، عده ای به انتقاد  خاتمی پرداختند و این عمل وی را گاه به نعل و گاه به میخ زدن تعبیر کردنند و با پذیرش نیت خیر خاتمی در این نامه از وی خواسته اند تا از معاندان و فتنه گران دوری گزیده و به […]
  • مشکلات تیم فوتبال داماش برطرف می شود. صدای گیلان - استاندار گیلان با اشاره به سفر معاون اول قوه قضایه به گیلان گفت؛در پی این سفر مذاکرات مثبتی در خصوص حل مشکلات تیم داماش صورت گرفته است.
  • هواشناسی گیلان؛ افزایش دما از روز جمعه هواشناسی؛ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از افزایش دما در استان از فردا (روز جمعه) خبر داد.
  • دختران دانش‌ آموز قربانی هوسرانی «گرگ شب»/ عکس صدای گیلان - پسر شرور معروف به «گرگ شب» که پس از ربودن دختران دانش‌آموز آنها را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، دستگیر شد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه