زمان بارگزاری این صفحه: 3:19 AM UTC

واریز اولين سهميه بنزين94

صدای گیلان – اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد.

واریز اولين سهميه بنزين94

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد.

 

به گزارش مهر، اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد. بر اين اساس، پس از منتفي شدن تخصيص سهميه ويژه بنزين نوروزي، ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند ماه و در فاصله چند ساعت به آغاز سال جديد، اولين سهميه بنزين ۶۰ ليتري خودروهاي شخصي با قيمت ۷۰۰ توماني به کارت‌هاي هوشمند سوخت واريز خواهد شد.

 

مطابق با برنامه زمان بندي اعلام شده از سوي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي، ساعت ۲۴ جمعه ۲۹ اسفند ماه۶۰ ليتر سهميه بنزين نيمه يارانه اي با قيمت ۷۰۰ توماني به کارت هوشمند سوخت خودروهاي شخصي واريز مي شود که در صورت اتمام سهميه بنزين ۷۰۰ توماني خودروسوان مي توانند با استفاده از کارت هوشمند سوخت خود اقدام به خريد بنزين آزاد کنند.

 

علاوه بر اين سهميه گازوييل خودروهاي عمومي هم بدون تغيير در قيمت و يا ميزان سهميه تا ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند در کارت‌هاي هوشمند سوخت شارژ و قابل برداشت خواهد بود. در همين حال ستاد سوخت در واکنش به احتمال تغييرات جديد در سهميه بنزين خودروهاي شخصي براي سال آينده، اعلام کرده است: دولت هنوز برنامه‌اي براي تغيير سهميه هاي بنزين يارانه اي در سال ۱۳۹۴ ندارد.

 

همزمان با واريز اولين سهميه نوبرانه بنزين بهار ۱۳۹۴، مسئولان ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت از آغاز دور جديد ابطال سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از ابتداي فروردين ماه ۹۴ خبر داده اند. در همين حال پيش بيني مي شود از ساعت ۲۴ امشب ۲۹ اسفند ماه وانت بارهايي که اقدام به ثبت نام نکرده اند از ابتداي فروردين ماه سهميه بنزين يارانه اي آنها به۶۰ ليتر با قيمت ۷۰۰ توماني کاهش يابد.

 

بر اساس آمارهاي ارائه شده هم اکنون در مجموع ۲ ميليون و ۲۰۰ هزار وانت بار در چرخه حمل و نقل کشور وجود دارد که تاکنون ۹۵۰ هزار وانت بار هيچ گونه مراجعه اي براي ثبت نام در سامانه مربوطه براي فعال بودن در چرخه حمل و نقل عمومي نکرده‌اند و که بنا بر اظهارات مسئولان ستاد سوخت اين تعداد، وانت بارهايي هستند که براي کارهاي شخصي استفاده مي شوند.

 

اين در حالي است که از ابتداي اسفند ماه سال جاري سهميه ويژه بنزين برخي از تاکسي هاي برون شهري کاهش يافت به طوري‌که سهميه بنزين تاکسي‌هاي بنزين سوز از ۹۰۰ ليتر به ۷۵۰ ليتر و سهميه سوخت تاکسي‌هاي دوگانه سوز از ۹۰۰ ليتر فعلي به ۵۰۰ ليتر کاهش يافته است.

 

با کاهش سهميه بنزين ۷۰۰ توماني برخي از خودروها دور جديد ابطال سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها هم از ابتداي فروردين ماه سال جاري در دستور کار ستاد سوخت و دولت تدبير و اميد قرار گرفته است. عليرضا فيض بخش رئيس ستاد سوخت در جمع خبرنگاران در تشريح اين طرح حذف سهميه‌هاي ويژه بنزين ۷۰۰ توماني وانت بارها و تاکسي‌ها، گفته است: از مجموع دو ميليون و ۲۰۰ هزار وانت‌بار کشور حدود يک ميليون و ۲۵۰ هزار دستگاه سال ۹۰ ساماندهي شده و ۹۵۰ هزار دستگاه ساماندهي نشده اند مجددا از ابتداي اسفند توسط وزارت کشور مورد ساماندهي قرار مي‌گيرند.

مطالب بیشتر؛

  • شرایط واریز عیدی فرهنگیان صدای گیلان - بخشنامه مربوط به پرداخت عیدی فرهنگیان از سوی سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
  • شروع کابوس ویلاسازان در گیلان صدای گیلان؛خوش آب و هوا بودن و محیط مساعد استانهای شمالی و بخصوص استان گیلان موجبات سفرهای زیادی از مردم کشور به این مناطق میشود که در نگاه نخست به نظر می رسد این امر هم باعث استفاده مردم از مواهب الهی و طبیعی است و هم موجب رشد و رونق اقتصاد محلی و استانی می شود.اما در سالهای اخیر […]
  • آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ؛ایران باید از انحراف هشت ساله اخیر نجات یابد صدای گیلان؛هاشمی رفسنجانی در اخرین روز سفر خود در مشهد در دیدار با اصلاح طلبان خراسان ،با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که" رای مردم حق الناس است" از نهادینه شدن سلامت انتخابات در جمهوری اسلامی سخن […]
  • داعش گروگان انگلیسی را سربرید صدای گیلان؛شبکه تلویزیونی العربیه از اقدام گروه تروریستی داعش به بریدن سر دیوید هینز، تبعه انگلیسی خبر داد.
  • چرا نمایندگان مجلس نگران رد صلاحیت شده‌‏اند؟ مجلس دهم - صدای گیلان؛ اینکه نمایندگان احتمالا چه کارنامه‏‌ای از خود در ۴ سال مجلس نهم بر جای گذارده‌‏اند که نگران رد صلاحیت خویش شده‏‌اند، معلوم نیست. تنها موضوع مشخص نگرانی عمیق آنها از رد شدن این صلاحیت […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه