زمان بارگزاری این صفحه: 8:05 PM UTC

وجود ۱۱ میلیون کم‌ سواد در کشور

معاون آموزشی نهضت سوادآموزی از وجود ۱۱ میلیون کم‌سواد در سطح کشور خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

معاون آموزشی نهضت سوادآموزی از وجود ۱۱ میلیون کم‌سواد در سطح کشور خبر داد.

 

محمد مهدی زاده در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی در استان اظهار کرد: با توجه به وجود ۱۱ میلیون نفر کم سواد در کشور باید برنامه‌هایی به منظور ارتقاء سواد در بین این افراد اجرا شود.

 

به گزارش صدای گیلان، وی با بیان اینکه در ۱۹ هزار آبادی کشور بی‌سوادی وجود ندارد، ادامه داد: این در حالیست که ۴۵ هزار آبادی در سطح کشور دارای بیسواد است بنابراین باید بیش از پیش در این حوزه تلاش کرد.

 

مهدی زاده با اشاره به اینکه براساس آمار آخرین سرشماری، کشور دارای بیش از ۹ میلیون بیسواد است افزود: هم اکنون اسامی بیسوادان در هر یک از مناطق به طور کامل در دست است، بنابراین باید با مشارکت مسئولان، فرمانداران ودهیاران دیگر بیسوادان نیز در هر منطقه و محله ای شناسایی شوند.

 

وی با تاکید بر اینکه باید تا پایان سال ۹۶ آمار بی‌سوادی در گروه هدف زیر ۵۰ سال در کشور به صفر برسد، خاطرنشان کرد: با وجود تلاش های فراوان اما در شاخص با سوادی در منطقه دارای جایگاه ۱۷ هستیم.

 

مهدی زاده با بیان اینکه هنوز جلوی مبادی انسداد بیسوادی در کشور گرفته نشده است، افزود: هر ساله در جامعه تعدای بیسواد تولید شده حال این که باید برنامه‌های مدونی به منظور تحت پوشش قرار دادن کودکان لازم التعلیم و بازمانده از تحصیل تدوین شود.

 

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش به تنهایی قادر به ریشه‌کنی بیسوادی نیست، یادآورشد: ریشه کنی بیسوادی در سطوح مختلف سنی که به دلایل متفاوتی در جامعه تولید شده است نیازمند مشارکت همه دستگاه های اجرایی است.

 

به گزارش ایسنا، محمد رحیم نوروزیان، معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد: باید با تلاش فراوان طرح انسداد مبادی بیسوادی در استان اجرا شود.

 

وی با تاکید بر وجود اهرام‌های الزام و تشویق در ریشه‌کنی بیسوادی در جامعه عنوان کرد: باید محدودیت‌هایی به منظور عدم استفاده بیسوادان از خدمات اجتماعی در جامعه اجرا شود.

 

براتعلی حاتمی، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد: براساس آخرین سرشماری این استان دارای ۳۰ هزار کم سواد و ۳۰ هزار بیسواد است.

 

وی افزود: خراسان شمالی در تعداد بیسوادان از میانگین کشوری عقب‌تر است بنابراین باید برای ارتقاء این جایگاه تلاش کرد.

 

 

مطالب بیشتر؛

  • مذاکرات با موفقیت به پایان رسید حمید بعیدی نژاد رییس تیم کارشناسی مذاکره کننده ایران در صفحه اینستاگرام خود از پایان موفقیت امیز مذاکرات هسته ا ی خبر داد.
  • بيكاري و اشتغال مهمترين دغدغه در استان گيلان نماینده مردم فومن و شفت با بیان اینکه بيكاري و اشتغال مهمترين دغدغه در استان گيلان است، یادآورشد: جذب نیروی کار از سوی بخش صنایع‌ دستی علاوه بر تعادل بخشیدن به سایر بخش ها، تاثیر قابل توجهی بر اشتغالزایی غيرمستقيم […]
  • برگزاری نمایشگاه سوکاروچ در رشت صدای گیلان - نمایشگاه آثار هنر ابداعی سوکاروچ (سوخته کاری روی چوب) استاد عباس کنعانی در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء رشت گشایش یافت .
  • نام قدیم شهر های ایران/ رشت= بیه پس گیلان در اوستا با نام «وارِنا» معرفی شده است و یونانیان این سرزمین را با نام یکی از اقوام بومی ایران پیش از آمدن آریایی‌ها یعنی کادوسیان می‌نامیدند.
  • فروش املاک مازاد بر نیاز وزارت جهادکشاورزی در گیلان گیلان - صدای گیلان؛ با تصویب هیئت وزیران، وزارت جهادکشاورزی مجاز شد برای حمایت از توسعه سرمایه‏ گذاری در بخش کشاورزی و تشکیل صندوق‏های حمایت از توسعه بخش کشاورزی، نسبت به فروش املاک مازاد بر نیاز خود در استان‏های گیلان، چهارمحال و بختیاری و خراسان رضوی اقدام […]


عناوین ویژه