زمان بارگزاری این صفحه: 3:15 AM UTC

ورود اعضای شورای شهر به انتخابات مجلس را محدود نکنید

مخالفان کلیات طرح مربوط به استعفای اعضای شورای شهر برای ورود به انتخابات مجلس شش ماه قبل از برگزاری انتخابات معتقد است که این طرح باعث ایجاد محدودیت برای اعضای شورای شهر می‌شود؛ چون عضویت در شوراها به معنای داشتن شغل نیست.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مخالفان کلیات طرح مربوط به استعفای اعضای شورای شهر برای ورود به انتخابات مجلس شش ماه قبل از برگزاری انتخابات معتقد است که این طرح باعث ایجاد محدودیت برای اعضای شورای شهر می‌شود؛ چون عضویت در شوراها به معنای داشتن شغل نیست.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، کمال‌الدین پیرموذن نماینده اردبیل به عنوان اولین مخالف کلیات طرح الحاق یک جزء به ماده 29 قانون انتخابات مجلس گفت که کارنامه شوراهای نوپای شهر در ایران کاملا درخشان است که با عنایت به این موضوع ضرورت استانی شدن انتخابات تقویت شوراها و احزاب به شمار می‌آید.

 

وی با بیان اینکه شوراها مظهر خرد جمعی است گفت، نباید به این مظهر مشورتی شهر و روستا آسیب وارد شود که کار شوراها کاری خیر است و شغل محسوب نمی‌شود. آنها حقوقی دریافت نمی‌کنند.

 

وی با طرح این پرسش که چرا می‌خواهید به جایگاه مشورتی شوراها آسیب وارد کنید گفت: شوراها برای رضای خدا و بر اساس اعتقادشان خدمت می‌کنند و نباید آنها را بی انگیزه کنیم.

 

قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر به عنوان دومین مخالف کلیات این طرح با تاکید بر این اهمیت شوراها گفت: متاسفانه در حال حاضر شوراها تبدیل به شورای شهرداری شده‌اند که اگر بخواهیم آنها را محدود کنیم دیگر چیزی از شوراها باقی نمی‌ماند.

 

وی با بیان اینکه دیگر ضرورتی برای محدود کردن شوراها وجود ندارد تاکید کرد:‌ اعضای شورای شهر را برای ورود به کار دیگر در حالی دو شغله تعبیر می‌کنند که آنها شغل و بیمه ثابت ندارند.

 

احمدی لاشکی خاطر نشان کرد:‌ اگر قرار بر شایسته سالاری باشد باید اجازه دهیم رقابت سالم برقرار باشد و اعضای شورای شهر نیز به انتخابات مجلس بدون محدودیت ورود پیدا کنند؛ چرا احساس می‌کنیم که آنها رقیبان شما در انتخابات هستند؟

 

وی همچنین با تاکید بر اینکه امکان سوء استفاده از منابع شهرداری بدون حساب و کتاب وجود ندارد گفت که نباید از حضور اعضای شورای شهر همزمان با ورود به انتخابات تعبیر سوء استفاده از بیت‌المال کرد. به جای آن همه کمک کنیم که شوراها بیش از این محدود نشود.

 

حسن تامینی نماینده رشت نیز به عنوان سومین و آخرین مخالف کلیات گفت: اعضای شورای شهر منشا انجام خدمات زیادی هستند و مردم به آنها اعتماد می‌کنند چرا می‌خواهیم ورود آنها به مجلس را محدود کنیم و اعتماد مردم را خدشه‌دار نماییم؟

 

وی گفت: مردم به مجلس اعتماد دارند اما نباید این گونه تصور شود که مجلس با ارائه طرح‌هایی همچون استانی شدن انتخابات و یا اصلاح قانون انتخابات مجلس به دنبال محدودیت برای ورود برخی از افراد به صحنه انتخابات است. نباید اعتماد مردم را خدشه دار کنیم.

مطالب بیشتر؛

  • روزنامه اعتماد: حجاب صرفا مسئله ای عقیدتی است روزنامه اعتماد در مقاله ای در باره حجاب نوشت: چرا پس از ۳۵ سال همچنان درباره این موضوع بحث و اقدام می‌شود و در عین حال پیشرفت مورد نظر طرح‌کنندگان به دست نمی‌آید؟ حداقل یک علت مهم این عدم کامیابی، طرح نادرست صورت مساله است. حل هر مساله‌یی منوط و مشروط به طرح درست صورت مساله است. […]
  • دستگيري 2 توزيع کننده مواد مخدر در لنگرود پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛ دو توزیع کننده مواد مخدرامروز در لنگرود دستگیر شدند.   فرمانده ی انتظامی لنگرود با اعلام این خبر گفت: ماموران انتظامی در بازرسی ازخانه این 2نفر 5 کیلو و 660 گرم تریاک کشف و ضبط کردند.   سرهنگ حسین نیک فرد افزود: […]
  • درخواست طلاق به خاطر سر نزدن به مادرشوهر صدای گیلان - مرد جوان وقتي ديد همسرش به خانه مادرش نمي رود به دادگاه خانواده رفت و درخواست طلاق داد.
  • طالبان 12 نفر را سربرید مسؤولان محلی افغانستان روز جمعه از كشته شدن دستكم 80 شهروند و نيروي امنيتي افغان در حمله تروریستهای طالبان خبر دادند. صدای گیلان؛ اين مسؤولان افغان به رسانه ها تأکید کردند که سر 12 نفر از اين قربانیان، از بدن جدا شده است. "محمد علي احمدي" معاون فرماندار ولايت غزني در شمال افغانستان […]
  • اقدام به خودسوزی راننده تاکسی ۱۳۳ در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری رشت/ تصاویر راننده مذکور در جواب حاضرین در صحنه دلیل این کار خود را مشکلات فراوان و ضعف مدیریت تاکسی ۱۳۳ عنوان کرد.


عناوین ویژه