زمان بارگزاری این صفحه: 7:31 PM UTC

ورود بیش از 35میلیون گردشگر به گیلان در سال93

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ر خصوص سفرهای صورت گرفته به استان گیلان گفت؛ آمار ثبت شده از ماندگاری گردشگران تنها در مکان های اقامتی ثابت و موقت استان 34میلیون و 799هزار و 378نفر است.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: میهمانی بیش از 35میلیون گردشگر در استان ، تازه ترین رقم گردشگرانی است که گیلان را بعنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده اند.

رضا علیزاده’ در خصوص سفرهای صورت گرفته به استان گیلان گفت: آمار ثبت شده از ماندگاری گردشگران تنها در مکان های اقامتی ثابت و موقت استان 34میلیون و 799هزار و 378نفر است.

وی اظهار کرد: رقم یادشده از محاسبه ماندگاری گردشگران در مکانهای یادشده، از ابتدای سال 93 تا پایان آذرماه همین سال درج شده است.

علیزاده تصریح کرد: این در حالیست که بسیاری از گردشگران در منازل دوستان و اقوام خویش میهمان می شوند.

این مسول افزود: رقم یادشده نسبت به دوره مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: هشت هزار و 290نفر از گردشگران ثبت شده در مکانهای اقامتی را گردشگران خارجی تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: بیشترین رقم گردشگران خارجی از کشورهای آذربایجان،ترکیه ، روسیه و عراق هستند.

علیزاده تاکید کرد: نگاه بسته به گردشگری مانع بزرگی برای توسعه این صنعت بین المللی است و می بایست به نگاه تخصصی به این حوزه تغییر یابد.

وی افزود: توسعه گردشگری تنها راه برون رفت از مشکلاتی است که امروز در اثر کاهش قیمت نفت و تحریم ها بوجود آمده و همینطور تا حد بسیاری حلال مشکل بیکاری در جامعه خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین می بایست سطح ارایه خدمات گردشگری در گیلان از ملی به بین المللی تغییر یابد تا تردد و ماندگاری گردشگران افزایش یابد.

گفتنی است؛ 74هتل،21 هتل آپارتمان ، 66 مجتمع گردشگری ، 47مهمانپذیر ،786 منزل استیجاری ،202 واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و 56 دفتر خدمات مسافرتی در گیلان وجود دارد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه