زمان بارگزاری این صفحه: 6:30 AM UTC

وزارت آموزش وپرورش؛ تنبیه بدنی ممنوع و انجام ان جرم است

تنبیه بدنی از نظر مقررات و قوانین آموزش و پرورش ممنوع و انجام آن جرم است و با مرتکبین تنبیه بدنی براساس قوانین و آیین نامه های مصوب برخورد جدی شده و می شود.

download

به گزارش صدای گیلان ؛ وزارت آموزش وپرورش با صدور اطلاعیه ای خبر برخی رسانه ها مبنی بر «پیشنهاد قانونی شدن تنبیه بدنی » را تکذیب کرد.

طبق این گزارش در پی برداشت نادرست برخی رسانه ها نسبت به جوابیه ارسالی این وزارت خانه در خصوص «ممنوعیت تنبیه بدنی درمدارس » اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد؛

1-وزارت آموزش و پرورش همواره از طرح دیدگاه های مختلف در خصوص مسائل نظام آموزشی استفاده کرده و نقد دلسوزانه را تحفه الهی می داند که می تواند به ارتقای نظام آموزش و پرورش کشور کمک نماید.

2-تنبیه بدنی از نظر مقررات و قوانین آموزش و پرورش ممنوع و انجام آن جرم است و با مرتکبین تنبیه بدنیبراساس قوانین و آیین نامه های مصوب برخورد جدی شده و می شود.

3-جامعه فرهنگیان کشور به عنوان مربیان و معلمان، عهده دار آموزش و تربیت دانش آموزان هستند و در این مسیر عشق، ایمان و اخلاص را سرلوحه انجام وظیفه می دانند و همواره با بهره گیری از روش‌های تشویقی و انذاری مورد تأیید تعلیم و تربیت اسلامی، برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش بهره می گیرند.

4-در گستره نظام تعلیم و تربیت و فراوانی مدارس کشور موارد نادر تنبیه بدنی، همیشه از سوی مسئولان و معلمان محکوم است .شایسته است به جای بزرگ نمایی و تبلیغات ژورنالیستی، رسانه ها به ویژه رسانه هایی که داعیه دار آرمان ها و ارزش های دینی می باشند متعهدانه به ریشه یابی و علل وقوع آن و ارایه راه حل های عملی برایواقع نشدن معدود تنبیهات صورت گرفته بپردازند . لازم است تاکید شود نگاه جریانی، غیرحرفه ای و کلیشه ایبه مؤلفه های تعلیم و تربیت غیر مسئولانه است و با توجه به اهمیت دستگاه آموزش و پرورش ضروریست متعهدانه عمل نماییم.

5-آنچه در واکنش به جوابیه اداره کل امور تربیتی و فرهنگی معاونت پرورشی و فرهنگی این وزارتخانه از سوی آن رسانه اعلام شده است. در خوشبیانه ترین حالت برداشتی غلط از یک تحلیل علمی در باب روش های تشویق و تنبیه است به گونه ای که درج تیتر «پیشنهاد قانونی شدن تنبیه بدنی» علیرغم تاکیدات قانونی و توصیه های مسئولان و برخوردهای صورت گرفته با متخلفان تنها اقدامی برای مشوش کردن اذهان خانواده ها و دلسوزانه نظام تعلیم و تربیت است. تنبیه یعنی روش های بازدارنده و تنبیه بدنی یعنی اعمال خشونت . موضع علمی آن جوابیه این بوده است که روش های بازدارنده موجود ناکارآمد است و باید در آن تجدید نظر اساسی صورت گیرد اما تنبیه بدنی همچنان از نظر صاحب نظران تعلیم و تربیت و مقررات آموزش و پرورش و نگاه مسئولان آن نامطلوب، غیرموثر و محکوم است .

6-معلمان عزیز کشور علاوه بر شغل شریف معلمی عموما خود نیز پدر ومادر هستند و امانت های مردم را همچون فرزندان خود گرامی می دارند و به هیچ وجه تنبیه بدنی گلهای بوستان باغ تعلیم و تربیت را شایسته ی شأن والای معلمی نمی دانند و نادر اتفاقات رخ داده را خروج از دایره اخلاق معلمی می دانند.

در پایان به صراحت اعلام می شود که منظور از تنبیه، مجموعه روش های باز دارنده به استثنای تنبیه بدنی است که در ماده 76 آیین نامه اجرایی مدارس به طور کامل تصریح و تشریح شده است و وزارت آموزش وپرورش همواره به همکاران محترم آموزشی و تربیتی توصیه نموده است که از موارد احصاء شده در ماده فوق الذکر برای راهنمایی و تربیت دانش آموزان استفاده نمایند.

مطالب بیشتر؛

  • فراتر از توافق ژنو طنز ماجرا در این است که ، در همان موارد و نکاتی از توافق نامه ژنو که از طرف مخالفین داخلی دولت به عنوان نکات منفی وامتیاز دهی به غربیان و آمریکا نامبرده میشود ، در مقابل ؛ مخالفین خارجی عیناَ همان موارد مشابه را امتیاز دهی به ایران می دانند. وکاملا روشن است که این موضوع در خصوص یک مورد […]
  • یک زن عضو داعش: سر “دیوید کامرون” را از بدنش جدا می‌کنم! یک زن انگلیسی عضو داعش با انتشار چندین پیام در صفحه شخصی خود در توئیتر، نخست‌وزیر انگلیس را به سربریدن تهدید کرد. صدای گیلانبه نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی میل، یک دختر 18 ساله انگلیسی با نام مستعار "الجزراویه" (به معنای دختر الجزایری) با انتشار چند پیام توئیتری […]
  • قاتل ۲۷ ساله در رشت اعدام شد قاتل ۲۷ ساله اهل رشت پس از طی مراحل قانون صدور حکم به جرم قتل عمد در زندان مرکزی رشت به دار مجازات آویخته شد.
  • بیش از ۳دقیقه به آیینه نگاه نکنید! نگاه کردن بیش از سه دقیقه به آینه به از دست رفتن انرژی و در نتیجه خستگی و در برخی موارد نیز به از دست دادن حافظه و پیری زود رس منجر می‌شود.
  • چشم انداز بامدادی ایران و جهان/شنبه8شهریور - رییس جمهور فرانسه از احتمال دعوت ایران به کنفرانس مقابله با داعش خبر داد. - محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطین از موافقت نتانیاهو با تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای 1967 خبر داد. - وزیر خارجه کشورمان در مسکو ابراز امید واری کرد که گروه 5+1 با ایران به نتایج ملموسی در […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه