زمان بارگزاری این صفحه: 1:50 AM UTC

وزش باد شدید در رشت، خساراتی به خودروها و منازل مسکونی وارد کرد

رشت – صدای گیلان؛ باد شدید که عصر دیروز (دوشنبه) در رشت وزیدن گرفت، موجب سقوط تعدادی از درختان و برجای گذاشتن خساراتی به خودروها و منازل مسکونی شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کلانشهر رشت روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: وزش باد ناگهانی و پیش بینی نشده که عصر دیروز مناطقی از رشت را درنوردید، موجب سقوط یک اصله درخت بر روی دو دستگاه خودرو که در خیابان های شهر پارک شده بودند، شد.

 

علی مقصودی افزود: همچنین یک اصله درخت بر روی سقف یک باب منزل مسکونی واقع در جاده پیربازار، تخته پل، کوچه طالقانی سقوط کرد که ماموران آتش نشانی بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

 

وی ادامه داد: سقوط این درخت بر اثر وزش باد شدید، همچنین موجب تخریب کابل برق معابر و نیز واردآمن خساراتی به سقف تعدادی از منازل اطراف شد.

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کلانشهر رشت اضافه کرد: سقوط درخت بر روی سقف منزل مسکونی، با خسارات مالی همراه بوده ولی خوشبختانه به کسی آسیب جانی نرسیده است.

 

مقصودی همچنین با اشاره به سقوط گلدان های شهروندان به خیابان بر اثر وزش باد شدید گفت: بارها به شهروندان هشدار داده شده که از گذاشتن گلدان بر روی بالکن منازل مشرف به خیابان و کوچه ها خودداری کنند زیرا این کار، موجب وارد آمدن خسارات مالی و جانی به دیگر شهروندان می شود.

 

اداره کل هواشناسی گیلان در اطلاعیه ای اعلام کرده که نقشه های پیش یابی نشان دهنده ادامه فعالیت سامانه کم فشار در سواحل جنوبی دریای خزر و تداوم استقرار توده هوای گرم تا ظهر چهارشنبه می باشد.

 

بر اساس این اطلاعیه؛ این شرایط موجب وزش باد گرم گاهی شدید با بیشینه سرعت 35 تا 75 کیلومتر بر ساعت، افزایش دما با بیشینه دمای 25 تا 35 درجه سلسیوس و کاهش رطوبت نسبی خواهد شد.

 

همچنین عصر دیروز (دوشنبه)، بادی با سرعت 61 کیلومتر بر ساعت، از سمت شمال و شمال شرق برای ساعاتی در شهرستان ساحلی انزلی به طور متناوب وزیدن گرفت.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه