زمان بارگزاری این صفحه: 9:41 AM UTC

وزير فرهنگ و ارشاد در صومعه سرا؛ شبکه هاي اجتماعي معضل جديد براي تغيير سبک زندگي اسلامي

صومعه سرا – صدای گیلان؛ وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به بروز برخي معضلات اجتماعي با ورود شبکه هاي اجتماعي گفت : شبکه هاي اجتماعي معضل جديد براي تغيير سبک زندگي اسلامي است .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به بروز برخي معضلات اجتماعي با ورود شبکه هاي اجتماعي گفت : شبکه هاي اجتماعي معضل جديد براي تغيير سبک زندگي اسلامي است .

 

به گزارش کميته اطلاع رساني ستاد استقبال رياست جمهوري صومعه سرا علي جنتي  در جلسه شوراي اداري شهرستان ضمن تبريک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا ( س) اظهار کرد : بسيار مسرور هستم که به عنوان نماينده دولت تدبير و اميد در اين شهرستان حضور يافته ام .

 

وي با بيان اينکه مردم استان گيلان مردمي دوست داشتني ?ساده زيست و ولايت مدار بوده خاطرنشان کرد : اين استان و به ويزه شهرستان عالمان ? هنرمندان و دانشمندان بزرگي را به جهان و کشور معرفي کرده است .

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ? مردم شهرستان را داراي بسياري از فضايل انساني و اسلامي دانست و افزود : عالمان ? فقها ? هنرمندان و 500 شهيد بزرگوار را مدعاي اين موضوع بيان کرد .

 

وي خاطرنشان کرد : اين شهرستان جايگاه تشکيل بنيان نهضت جنگل و جانفشاني ها و ايثارگري هاي رزمندگان در دوران دفاع مقدس بوده است .

 

جنتي با بيان اينکه امسال خوشبختانه آغاز آن براي ملت ايران با برخي از موفقيت ها همراه بوده گفت : اين مهم نشان دهنده سالي همراه با موفقيت ? برکت براي ايران و مردم خواهد بود .

به گفته مسئول فرهنگي کشور در ادامه به وجود برخي موانع از جمله تحريم ها اشاره کرد و تصريح کرد : اين موانع مشکلات بسياري براي مردم ما فراهم کرده و مانع شکوفايي اقتصادي و سرمايه گذار در کشور شده است .

 

وي تإکيد کرد : در چهار ، پنج سال گذشته به دليل قطعنامه هاي مکرري که بر عليه کشور تصويب شده و احمال تحريم هاي ظالمانه عملا شرايطي پيش آمده بوده که ملت ايران را از بخشي از درآمدهاي آن منع کرده بود .

 

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطرنشان کرد : با توجه به اين شرايط بسياري از امکانات ما راکد مانده و بسياري از نيازهاي اساسي مردم نيز به سخت تإمين مي شد .

 

وي با بيان اينکه 20 تا 30 درصد هزينه هاي تامين مي شد افزود : خوشبختانه براساس مذاکرات صورت گرفته و بدست آمدن تفاهم اوليه به اميد خداوند به توافق جامع رسيد .و بابرداشته شدن تحريم ها بسياري از اين موانع اقتصادي حل خواهد شد .

 

جنتي با اشاره به اينکه اين دولت علارغم وجود همه اين مشکلات تلاش کرده که نيازها مردم را تامين کند يادآور شد : هيچ زماني در طول اين دو تا سه دهه اخير انبارها و ذخاير کشور تا اين اندازه تامين نشده بود .

وي سياست دولت را در طول 20 ماهه گذشته کاهش نرخ تورم و تامين رشد اقتصادي بيان کرد و گفت : دولت زماني که سکان هدايت کشور را به دست گرفت با يک تورم 44درصدي مواجه بوده و نهايت تلاش خود را براي کاهش اين نرخ انجام داده است .

 

وزير فرهنگ و ارشاداسلامي اظهار کرد : امسال رئيس جمهور رسما اعلام کردند که بايد تورم به 14 درصد برسد و تاپايان خدمت دولت به يک رقم برسد .

 

وي با بيان اينکه زماني که تورم افزايش مي يابد بيشترين ضرر مورد توجه مردم بوده افزود : دولت تلاش مي کند تا از نرخ تورم بکاهد .

 

جنتي يکي از مشکلات جامعه را بيکاري در بين جوانان دانست و تصريح کرد : تلاش براي ايجاد اشتغال در جامعه به رونق اقتصادي و بخش کشاورزي مربوط مي شود .

 

وي با اشاره به اينکه اقتصادکشور اقتصاد بيماري بوده گفت : مشکل بيکاري مشکلي بوده که از اول انقلاب تا کنون با شدت و ضعف همراه بوده است .

 

به گفته اين مسئول فرهنگي کشور يکي از اساسي ترين مسائلي که در حوزه فرهنگي با روبه رو هستيم مربوط به تحولات دنيا و وسائل ارتباطي بوده که در دنيا و کشور از آن استفاده مي کنند .

 

وي تاکيد کرد : استفاده از اين گونه وسايل موجب شده به بسياري از ساختارهاي سنتي و اسلامي ما خدشه وارد شود و بنيان خانواده ها با خطر مواجه شود .

 

علي جنتي در ادامه با اشاره به معضل بزرگ طلاق در جامعه اسلامي ايران اظهار کرد : طبق آمارهاي مستدل در شمال تهران در پنج سال اول زندگي از هر 3 ازدواج يک ازدواج و در کرج از هر دو ازدواج يکي از آن به طلاق مي انجامد .

 

وي با بيان اينکه ما افتخار مي کنيم از اينکه کشوري فرهنگي بوده و فرهنگ ما عجين با اسلام است خاطرنشان کرد : مردم ما متدين ، مذهبي و التزام به سبک زندگي اسلامي هستند .

 

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به نامگذاري امسال توسط مقام معظم رهبري به سال دولت ملت همدلي و همزباني افزود : اين همدلي و همزباني در سه بخش اعضاي دولت ، همدلي و همزباني دولت ملت و همزباني و همدلي خود ملت باهم مي باشد .

 

وي گفت : حتما مقام معظم رهبري به دليل وجود برخي از شکاف ها احساس کرده اند که بايد امسال به نام همدلي و همزباني بوده تا موجبات رشد و پيشرفت کشور در زمينه هاي مختلف به وجود آيد .

 

جنتي تاکيد کرد : در سايه همين همدلي و همزباني ها با يگديگر بوده که مي توانيم به اهداف بلند نظام دست يابيم .

 

وي با اشاره به مشکلات بيان شده توسط فرماندار ، نماينده مجلس تصريح کرد : حتما همه اين موضاعات را به گوش رئيس جمهور و به خصوص وزرا مربوطه رسانده مي شود تا به اميد خدا بتوانيم بخشي از آن را حل کنند .

 

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مورد مسايل فرهنگي کشور و استان و شهرستان اظهار کرد : مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان فردي فرهيخته و جزو سرمايه هاي انساني استان هستند .

وي به سياست هاي فرهنگي کشور اشاره کرد و گفت : تلاش شده يک فضاي ايجاد شود که همه کساني که اهل قلم و فکر هستند وارد صحنه شده و افکار خود را بيان کنند .

 

اين مسئول با بيان اينکه اين کارها همه در چارچوب قانون و رعايت ارزشهاي ديني بوده تاکيد کرد : اما تلاش شده از خرده گيري هاي بي جهت اجتناب شود .

 

وي در ادامه افزود: 72 هزار مجوز انتشار داده شده و درسال 92 بيش از 62 هزار جلد کتاب چاپ شده که يک رشد 8000هزار جلدي را داشته ايم .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه