زمان بارگزاری این صفحه: 8:53 AM UTC

وزیر بهداشت؛ دانشکده دندان پزشکی گیلان جز مراکز استثتائی کشور است

رشت – صدای گیلان؛ وزیر بهداشت ظهر امروز ضمن بازدید از دانشکده دندانپزشکی در مجتمع پزشکی سایت لاکان ، از این دانشکده به عنوان یکی از مراکز استثنائی کشور یاد کرد .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزیر بهداشت ظهر امروز ضمن بازدید از دانشکده دندانپزشکی در مجتمع پزشکی سایت لاکان ، از این دانشکده به عنوان یکی از مراکز استثنائی کشور یاد کرد .

 

دکتر هاشمی اظهار کرد : با توجه به وجود زیرساختهای مناسب و نیروی انسانی متبحر امکان تبدیل دانشکده دندان پزشکی گیلان به مرکز آموزشی پژوهشی درمانی دهان و دندان تبدیل وجود دارد.

 

وی همچنین افزود: در این زمینه با رعایت استانداردها باید از حداکثر ظرفیت این دانشکده استفاده کرد و آموزش بخش خصوصی با افزایش پذیرش دانشجو ی آزاد توسعه یابد تا زمینه ساز بستر مناسبی برای ارتقاء این مرکز شود.

 

گفتنی است: این دانشکده دارای 50 نفر هیئت علمی می باشد و تعداد دویست و هفتاد نفر دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. دانشکده دندانپزشکی دارای ده بخش تخصصی ؛اطفال،ارتودنسی،پروتزهای دندانی و ترمیمی و جراحی و… می باشد.

 

*مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتتاح شد

با حضور وزیر بهداشت، مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان افتتاح شد.
بدنبال بازدیدهای وزیر بهداشت و هیئت همراه، دکتر هاشمی در مجتمع دانشگاهی لاکان رشت حضور یافت و با افتتاح مرکز رشد فناوری سلامت گیلان ، این مرکز مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

مرکز رشد فناوری سلامت در حیطه فرآورده های دارویی، تجهیزات پزشکی ، فناوری اطلاعات و سایر خدمات بهداشتی درمانی فعالیت خواهد کرد. واحدها و هسته های فناور در مرکز رشد فناوری سلامت پذیرش شده و پس از طی دوران رشد و ارتقاء به شرکت های دانش بنیان از مرکز خارج شده تا واحدهای جدید جایگزین شرکت های قبلی شوند.

 

گفتنی است: آماده سازی فضای فیزیکی این مرکز در سال 91 در دانشکده داروسازی واقع در مجتمع دانشگاهی لاکان ، آغاز و پس از تکمیل و تجهیز کامل و اخذ موافقت اصولی ،دربهمن 93 آماده بهره برداری شد. در حال حاضر این مرکز دارای 7 واحد،هسته و شرکت فناوری می باشد که تا پایان سال 94 به 10 واحد ارتقا خواهد یافت.

 

*بازدید از خط تولید داروهای ضد سرطان سبحان انکولوژی

از خط تولید داروهای ضد سرطان سبحان انکولوژی با حضوروزیر بهداشت و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مدیران خط تولید داروهای ضد سرطان این شرکت بازدید عمل آمد .

 

لازم به ذکر است سبحان انکولوژی در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین کارخانه های تولید کننده داروهای ضد سرطان در خاورمیانه است که در زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع با بنایی به مساحت ده هزار متر مربع در حال فعالیت می باشد .

 

در ادامه بخش های مختلف آزمایشگاه مرکزی سبحان دارو نیز مورد بازدید قرار گرفت.

 

گفتنی است: سرطان دومین عامل مرگ و میر در کشورهای توسعه یافته و سومین عامل مرگ و میر در ایران است .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه