زمان بارگزاری این صفحه: 8:51 AM UTC

وزیر جهاد کشاورزی: تجهیز و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی شمال کشور

وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی شمال کشور در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایرنا ؛ محمود حجتی در نشست مشترک معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه با فراکسیون نمایندگان استان های شمالی کشور (گلستان، گیلان و مازندران) با اشاره به تاثیرات اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در تراکم کشت محصولات و افزایش درآمد کشاورزان منطقه شمال کشور، اجرای این طرح را نیازمند تامین اعتبارات پایدار و قابل قبول دانست.

وی سپس از نمایندگان مجلس خواست تا در زمینه تامین منابع برای اجرای گسترده این طرح، همکاری کنند.

حجتی با اشاره به باغداری در شمال کشور، احیای دوباره معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی را در ساماندهی وضعیت باغ های شمال به ویژه باغ های چای موثر عنوان کرد و گفت: متاسفانه در موضوع تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات باغی از سال 90 هیچ پیشنهاد و مصوبه ای از سوی دولت وقت وجود نداشت که در دولت یازدهم با پیگیری های صورت گرفته قیمت خرید تضمینی محصولات باغی تعیین، مصوب و اخیرا ابلاغ شده است.

حجتی با بیان این که صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه فرصت تاریخی برای بخش کشاورزی محسوب می شود، اظهارداشت: به منظور بررسی زمینه ها و راهکارهای صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه، ستادی با حضور نمایندگان تشکل ها و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده است.

به گفته وی، تاکنون موافقت صادرات محصولات شیلاتی به روسیه گرفته شده و در زمینه صادرات طیور مراحل اجرایی خود را طی می کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اختصاص یکهزار و 550 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در دولت یازدهم از همکاری بانک کشاورزی به خاطر تسریع در پرداخت تسهیلات به این بخش قدردانی کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در مورد پرداخت خسارات سرمازدگی و خشکسالی با اشاره به این که وزارت جهاد کشاورزی به عنوان دستگاه اجرایی در زمینه این موضوعات پیگیری های ویژه ای با سایر دستگاه های ذیربط انجام داده است، اظهار امیدواری کرد که این خسارات بزودی پرداخت شود.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه