زمان بارگزاری این صفحه: 10:43 PM UTC

وزیر علوم طرح های عمرانی دانشگاه گیلان را افتتاح کرد

دكترمحمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در دانشگاه گیلان ساختمان كلاس هاي خيرساز و سالن ورزشی سرپوشیده اين دانشگاه را افتتاح کرد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان/ به گزارش روابط عمومی وزارت علوم  ، مساحت ساختمان كلاس هاي دانشگاه گيلان كه امروز افتتاح شد ، سه‌هزار و 200 متر مربع وشامل 23 کلاس درس ویژه برای دانشجویان اين دانشگاه است که در پردیس اصلی دانشگاه گیلان توسط خیر آموزش عالي دکتر میرجعفر ابریشم چیان احداث شده است.
برای احداث این مجتمع که ظرفیت هر کلاس آن 40 تا 50 نفر است، بیش از 3.5 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است .

همچنين بهره برداري از سالن ورزشی سرپوشیده فجر2 نيز كه در پردیس اصلی این دانشگاه واقع شده و یک‌هزار و 800 متر مربع مساحت دارد و به صورت چندمنظوره در رشته هاي فوتسال، هندبال، والیبال، بسکتبال و بدمینتون مورد استفاده قرار مي گيرد، آغاز شد .

گفتني است عمليات احداث اين سالن ورزشي از سال 1390 آغاز شده بود .

وزیر علوم از ایجاد مناطق ویژه علم و فناوری در کشور خبر داد

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اعتبار ویژه پژوهشی برای تأمین منابع علمی و نشریات معتبر به دانشگاه‌ها اختصاص می یابد.

به گزارش صدای گیلان،  فرهادی در جمع مدیران اجرایی استان گیلان و روسای دانشگا‌ه‌های این استان، اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌های کشور فعال می‌شوند.

وی با بیان اینکه پژوهش از اولویت‌های وزارت علوم در دانشگاه‌ها است، افزود: رشته‌های تحصیلی میان رشته‌ای در دانشگاه‌ها راه‌اندازی می شود و راه‌اندازی رشته‌ها و گرایش های تحصیلی در دانشگاه‌ها باید هدفمند شود.

وزیر علوم، بر لزوم تبدیل شدن دانشگاه‌ها به قطب‌های علمی تخحصصی تأکید کرد و گفت: بهره‌گیری از فناوری‌های نو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور گسترش می‌یابد.

وی با تأکید بر تدوین برنامه های راهبردی در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید بر اساس نقشه جامع علمی کشور، برنامه جامع توسعه دانشگاه را تهیه و تدوین کنند.

دکتر فرهادی با تأکید بر ضرورت آموزش‌های مهارت و کارآفرینی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، اظهار داشت: ارتقای کیفی سطح علمی دانشگاه‌ها و افزایش اعتبار پژوهشی دانشگاه‌ها در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.

وی بر اختصاص 15درصد بودجه دانشگاه‌ها به حوزه پژوهش تأکید کرد و افزود: دانشگاه ها باید به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنند تا در این زمینه نیز شاهد افزایش اعتبارات باشیم.

وزیر علوم با اشاره به ضرورت بازسازی و تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، گفت: تجهیز و نوسازی آزمایشگاه‌های کشور نیازمند 2 میلیون دلار اعتبار است که باید با برنامه‌ریزی اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: با نوسازی و تجهیز آزمایشگاه های فرسوده، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، آزمایشگاه‌های مرجع در دانشگاه‌های کشور ایجاد می‌شود.

دکتر فرهادی با تأکید بر غنی‌سازی منابع علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، گفت: اعتبار ویژه پژوهشی برای تأمین منابع علمی و نشریات معتبر علمی به دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: اجرای برنامه‌های جامع فرهنگی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور یک ضرورت است که باید مورد توجه مسئولان دانشگاهی باشد.

وزیر علوم، با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه، گفت: مناطق ویژه علم و فناوری در کشور با هدف تحول در حوزه علمی، پژوهشی و فناوری ایجاد می‌شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه