زمان بارگزاری این صفحه: 2:33 PM UTC

ولایت؛ یکی از ارکان مهم وحدت‌آفرینی

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید مهدوی چد روز پیش در جمع خبرنگاران با اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: روز دانشجو و وحدت حوزه و دانشگاه یکی از مهم‌ترین روزهای پر افتخار در کشور محسوب می‌شود و دارای پیام مقابله با استکبار و پیگیری عزت‌خواهی جامعه اسلامی است.

به گزارش صدای گیلان ، وی وحدت حوزه و دانشگاه را به بهای خون انسان‌های پاک و مردان غیرت‌مند ایرانی عنوان کرد و افزود: پاسداشت وحدت حوزه و دانشگاه بسیار مهم است زیرا دشمنان داخلی و خارجی این مرزوبوم و افراد بی‌هویت تابع اجنبی روزهای پر افتخار را لوث می‌کنند تا پیام حقیقی شهدا و صاحبان این روزها لکه‌دار و خنثی شود.

ایشان با بیان اینکه افراد بی‌هویت در این ایام حقیقت پیام شهدای دانشجو و شهید 27 آذر ماه را لوث کردند، تصریح کرد: افراد مذکور دانشگاه را محل جولان جناحی، باندی و اغراض گروهی خود قرار می‌دهند و با کمال تاسف در بزرگداشت میرزا کوچک خان جنگلی این سوء استفاده در دانشگاه گیلان توسط عده‌ای بدسابقه اتفاق افتاده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان متذکر شد: وظیفه خود می‌دانیم تاکید کنیم پیام شهدای دانشجوی 16 آذر که علیه استکبار و شیطان بزرگ آمریکا بوده است نباید گم و فراموش شود و همچنان ندای استقلال‌خواهانه، عزت‌مدارانه و اسلام‌خواهانه میرزای بزرگ ما روحانی شهید نیز نباید مورد تمسک عده‌ای قدرت‌طلب و سیاست‌باز باشد.

وی ادامه داد: اصرار ما براین است آرمان شهید مفتح به عنوان منادی وحدت دو جامعه حوزوی و دانشگاهی نباید با همایش‌ها و نمایش‌های کلیشه‌ای لوث و سست شود.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی حقیقت وحدت بین ملت ایران و دو قشر فرهیخته حوزه و دانشگاه را در تبعیت از ولایت و تمسک به ریسمان الهی دانست و خاطرنشان کرد: اگر تمسک به ریسمان الهی که همان پذیرفتن ولایت خدا، احکام الهی و پذیرش سبک شریعت و دین اسلام است، نباشد وحدت محقق نمی‌شود و تفرقه و جدایی تداوم پیدا می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان یکی از ارکان مهم وحدت‌آفرینی را پذیرفتن ولایت ذکر کرد و یادآور شد: در جامعه‌ای که ولایت و تبعیت از آن مورد پذیرش قرار نگیرد اختلاف و تفرقه نهادینه می‌شود کمااینکه در سال 88 عده‌ای که تن به ولایت ندادند موجب انشقاق و فتنه شدند.

وی اضافه کرد: عجیب اینکه افراد مذکور به‌دنبال وحدت ملی بودند اما حقیقت آن است به‌دنبال وحدت «میلی» خود هستند زیرا شکوه انسجام 40 میلیونی ملت در انتخابات سال 88 را ندیدند و تن ندادند اما خود را منجی ملت و منادی وحدت ملی خواندند.

ایشان با بیان اینکه افراد مذکور با حیثیت نظام اسلامی در دنیا بازی کردند، اظهار کرد: افراد بی‌هویت عظمت مردم‌سالاری دینی را مسخره کرده و فتنه‌گری‌های بزرگ را رهبری کردند و آن‌گاه مدعی دروغین قانون‌گرایی شدند بنابراین پیام شهدای 11، 16 و 27 آذر تبعیت از ولایت در راستای تحقق عزت ایران اسلامی و انسجام مردم شریف و انقلابی ایران است.

*برخورد ابزاری با شخصیت میرزا کوچک جنگلی

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان به نحوه برگزاری همایش میرزا کوچک خان جنگلی و مطالب مطرح شده در سخنرانی برگزارکنندگان اشاره کرد و گفت: موضوع مذکور نشان‌دهنده ابزاری برخورد کردن با شخصیت میرزا کوچک خان جنگلی است.

وی با بیان اینکه سخنرانان به‌جای تحلیل نهضت جنگل به تجلیل از شخصیت موثر در فتنه با اهداف انتخاباتی، باندی و جناحی پرداختند، تصریح کرد: امر مذکور خلاف سخنرانی‌های اخیر رئیس جمهوری مبنی براینکه دانشگاه باشگاه احزاب و جناح‌ها نیست، است.

ایشان به دعوت از علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برای سخنرانی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: علی مطهری با نداشتن بصیرت به جای اینکه در حوزه نمایندگی مجلس دغدغه‌های اولویت‌دار مردم در حوزه‌های اقتصاد، اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان را پیگیری کند، به ابزاری برای رسانه‌های خارجی و طرفداران اصحاب فتنه تبدیل شده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به حضور علی مطهری در دانشگاه‌ها به صورت برنامه‌ریزی شده، بیان کرد: علی مطهری به جای باورمند کردن روحیه استقلال‌طلبی و اعتلای علمی و ساختن تمدن اسلامی به طور یک‌طرفه و غیرمنصفانه وکیل اصحاب فتنه شده است.

وی ادامه داد: در گیلان قرار بود برخی وکیل ملت شوند اما خود و سایت‌های وابسته به آنها وکیل فتنه شدند و به جای اینکه به فکر ساماندهی اشتغال، مسکن، تورم و رکود باشند در باندبازی‌ها به‌دنبال مطرح کردن خود و ایجاد زمینه آشوب و فتنه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی با تاکید براینکه افراد مذکور پاسخگوی وظایف نظارتی و قانونگذاری به عنوان نماینده مردم در مجلس نیستند، خاطرنشان کرد: با فرافکنی و سخنرانی‌های هیجانی و احساسی به‌دنبال مطرح کردن خود هستند و باید از این وکیل فتنه‌ها بپرسیم مردم به شما رای ندادند تنها سخنرانی داغ جناحی و باندی کنید بلکه شما به عنوان نماینده مردم ناظر بر عملکرد مسئولان استان در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، اشتغال، مسکن و … هستید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان به موضوع‌گیری تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امید است مسئولان دانشگاه از قضیه مذکور عبرت بگیرند و وارد جریان باندبازی در استانداری گیلان نشوند زیرا دانشگاه محل تضارب افکار است نه باشگاه احزاب.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه