زمان بارگزاری این صفحه: 2:36 PM UTC

پایانه بار لوشان به دلیل مداخله‌های سیاسی به بهره‌برداری نرسید

صدای گیلان – رئیس کانون حمل و نقل کالای گیلان گفت: پایانه بار لوشان به دلیل بعضی از مداخله‌های سیاسی و غیر کارشناسی به بهره‌برداری نرسیده است.

به گزارش صدای گیلان به نقل از فارس ، اسحاق نبی‌نیأ ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن 26 آذرماه روز حمل و نقل و رانندگان با اشاره به فعالیت 165 شرکت حمل و نقل کالا در گیلان اظهار کرد: هفت انجمن حمل و نقل کالا در شهرستان‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

وی به نرخ حمل کالا در سال 93 در گیلان اشاره کرد و افزود: امسال حمل و نقل هر تن بار در رشت 33 هزار و 500 تومان اعلام شده است.

نبی‌نیأ نرخ حمل هر تن بار در بندر انزلی را 33 هزار تومان دانست و تصریح کرد: نرخ هر تن بار در آستارا 39 هزار تومان، رودبار 19 هزار و 400 تومان و دیگر شهرستان‌ها 37 هزار تومان است.

رئیس کانون حمل و نقل کالای گیلان با تاکید بر همکاری ناوگان حمل و نقل، راننده، پلیس و … در ارتقاء ایمنی در جاده‌ها، بیان کرد: ناوگان حمل و نقل کالا در کشور فرسوده است و مصرف سوخت بالایی دارد.

وی نرخ خرید کامیون را 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با تسهیلات 120 میلیون تومانی بانک‌ها نمی‌توان خودروی حمل کالا خریداری کرد و خرید ناوگان توسط بخش خصوصی مقرون به‌صرفه نیست.

نبی‌نیأ از واگذاری نوبت‌دهی به ناوگان حمل و نقل بار در پایانه‌ها به انجمن صنفی حمل و نقل کالا خبر داد و یادآور شد: دولت باید نظارت معقول بر بخش خصوصی داشته باشد.

رئیس کانون حمل و نقل کالای گیلان با اشاره به اینکه صدور حواله بارنامه به این کانون واگذار شده است، خاطرنشان کرد: واگذاری فعالیت‌ها به بخش خصوصی موجب تسهیل در امور می‌شود.

وی به افتتاح پایانه بار لوشان در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: پایانه بار مذکور که توسط بخش خصوصی احداث شده، هنوز به بهره‌برداری نرسیده و اگر روند به این‌گونه باشد باید تغییر کاربری دهد.

نبی‌نیأ با بیان اینکه پایانه‌های بار بندر انزلی، رشت و آستارا توسط دولت احداث و راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: پایانه بار لوشان به دلیل بعضی از مداخله‌های سیاسی و غیر کارشناسی تعطیل است.

وی به فعالیت 6 هزار و 882 ناوگان کامیون و کامیونت در گیلان اشاره کرد و گفت: تعداد 8 هزار راننده فعال در بخش حمل و نقل استان داریم.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه