زمان بارگزاری این صفحه: 3:34 PM UTC

پذیرش طلاب جدید در حوزه‌های علمیه گیلان

صدای گیلان – در سال تحصیلی جدید هیچ محدودیتی برای پذیرش طلاب جدید در حوزه‌های علمیه گیلان وجود ندارد.

hemmat khahi-3-50

  پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیر حوزه‌های علمیه استان گیلان گفت: در سال تحصیلی 95-94 هیچ محدودیتی در پذیرش طلاب جدید وجود ندارد.

حجت‌الاسلام لاکانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی 94-95 از 4 بهمن آغاز شد و تا نوزدهم فروردین 94 ادامه خواهد داشت این آزمون در روز 20 فروردین ماه سال 94 برگزار خواهد شد و زمان اعلام نتایج این آزمون هم یک ماه بعد از برگزاری آزمون از طریق سایت معاونت آموزش حوزه‌های علمیه خواهد بود.

وی با اشاره به فرایند بسیار مفید جذب و پذیرش در حوزه‌های گفت: افرادی که با موفقیت این آزمون را طی کنند از آنان تحقیقات و مصاحبه علمی به عمل می‌آید و پس از آن در یک دوره یک ماهه به عنوان اختبار و تثبیت شرکت داده خواهند شد که این دوره ابعاد آموزشی و تهذیبی خوبی را برای این عزیزان در پی خواهد داشت و سپس بایستی در آزمونی شرکت کنند و بعد از قبولی در این آزمون به طور رسمی جهت تحصیل به حوزه‌های علمیه ورود خواهند کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه استان گیلان با بیان این‌که «در سال تحصیلی 95-94 هیچ محدودیتی در پذیرش طلاب جدید وجود ندارد» تصریح کرد: متقاضیان پس از قبولی و گذراندن فرایند جذب و پذیرش، جهت تحصیل در مدارس علمیه استان گیلان پذیرش خواهد شد.

لاکانی ادامه داد: طی سالهای گذشته حوزه‌های علمیه استان گیلان از حیث امکانات آموزشی و رفاهی در مضیقه بودند ولی در حال حاضر با تاسیس مدرسه بزرگ امیرالمومنین علی (ع)توسط آیت‌الله قربانی و همچنین راه اندازی مدرسه اهل البیت (ع) توسط آیت الله امینیان در آستانه اشرفیه، منجر شده که حوزه‌های علمیه استان گیلان از حیث امکانات آموزشی و رفاهی به حد مطلوبی برسد و طلابی که در سال‌های قبل جهت ادامه تحصیل به استان‌های دیگر مراجعه می‌کردند با مشاهده این رشد کیفی اشتیاق بیشتری برای فراگیری علوم حوزوی در مدارس علمیه استان پیدا کنند.

وی ادامه داد: اساساً حوزه‌های علمیه استان گیلان در این چند سال اخیر از رشد بسیار خوبی در ابعاد مختلف آموزشی تهذیبی و اخلاقی و حتی عمرانی و رفاهی برخوردار بوده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه گیلان راه اندازی سطح چهار حوزوی، مهیا کردن برگزاری ارائه پایان نامه سطح چهار در داخل استان، برگزاری دوره‌های شفاهی در تمام سطوح و برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و … را از طرح‌های مفید حوزه علمیه استان اعلام و ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک خبرهای خوبی از پیشرفت سطح کیفی مدارس علمیه استان خواهیم داشت.

لاکانی بر لزوم اهتمام به پژوهش و جایگاه ویژه آن در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و افزود: اولین قدم در راه پژوهش این است که طلاب را با روش تحقیق و روش نوشتن مقاله و تالیف کتاب آشنا کنیم و سپس روحیه پژوهش محوری را در طلاب بیش ازپیش پرورش و ارتقا دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مراکز علمی برای حل بحران‌های فرهنگی و فکری خود دست نیاز به سمت حوزه‌های علمیه دراز کرده و محتوای دینی و اسلامی طلب می‌کنند و حوزه علمیه بایستی با اهتمام به تقویت و ارتقای روحیه پژوهش محوری در طلاب و روحانیون جوابگوی این نیاز باشد تا گامی موثر در اعتلای فرهنگ اسلامی برادشته شود.

مطالب بیشتر؛

  • شرکت 600 داوطلب در آزمون ورودی حوزه علمیه گیلان گیلان - صدای گیلا؛ همزمان با سراسر کشور آزمون ورودی حوزه علمیه ، با شرکت 600 نفر در مرکز حوزه علمیه امیرالمونین(ع) رشت برگزارشد.
  • روش جدید تدریس به طلاب در حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت حوزه علمیه بین‌المللی امیرالمومنین (ع) رشت به دلیل استفاده از روش جدید تدریس «ارائه درس و انتقال داده‌ها» به طلاب در کشور شاخص معرفی شد.
  • حیران متعلق به گیلان است/ همه باید به قانون متعهد باشیم شفقی با اشاره به انتقاد یکی از نمایندگان مجلس درباره نصب تابلوی فرمانداری و بخشداری مرکزی آستارا در محدوده منطقه حیران تصریح کرد؛ طبق تقسیمات کشوری، دو روستای «ونه بین» و «حیران» از روستاهای بخش مرکزی آستارا […]
  • یک وانت پر از مقام عالیرتبه! علیرضا بیکدلی سفیر ایران در ترکیه در صفحه فیسبوک خود با انتشار تصویر زیر نوشته: روزنامه های امروز ترکیه عکس ذیل را منتشر و نوشتند از پشت این وانت یک رییس جمهور و دو نخست وزیر و البته چندین مقام عالیرتبه دیگر بیرون آمدند. در عکس آقای اربکان و آقای اردوغان دیده می شوند. اطرافیان خود را دست […]
  • فرماندار آستارا در حال دوچرخه سواری/ تصاویر صدای گیلان - دومين همايش دوچرخه سواري شهرستان مرزي بندر آستارا فرماندار این شهرستان با لباس ورزشي و يک دستگاه دوچرخه در جمع شرکت کنندگان حضور يافته و 8 کیلومتر از خيابان هاي بندر مرزي آستارا را رکاب […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه