زمان بارگزاری این صفحه: 9:01 PM UTC

پرداخت بیش از 6 میلیارد تومان زکات از سوی مردم گیلان در سالجاری

صدای گیلان – از ابتدای سالجاری تا کنون مردم نیکوکار گیلان مبلغ 6 میلیارد و 400 میلیون تومان در قالب پرداخت زکات مستحبی و واجب به نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد این استان کمک کرده اند

از ابتدای سالجاری تا کنون مردم نیکوکار گیلان مبلغ 6 میلیارد و 400 میلیون تومان در قالب پرداخت زکات مستحبی و واجب به نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد این استان کمک کرده اند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ؛ رئیس اداره زکات کمیته امداد گیلان گفت : طبق فتوای علمای اهل سنت از کل مبالغ جمع آوری شده حدود 400 میلیون تومان زکات واجب می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آزمایش با بیان اینکه برخلاف دیگر استانهای کشور ، صددرصد زکات پرداختی مردم گیلان صرف امور نیازمندان این استان می شود افزود: ساخت مسکن ، کمک هزینه درمان ، کمک هزینه جهیزیه ، معیشت و.. از جمله موارد کاربرد زکات است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 500 روحانی در امر ترویج فرهنگ زکات با کمیته امداد گیلان همکاری می کنند تصریح کرد: این روحانیون توانسته اند در ماه مبارک رمضان 300 نفر از نیکوکاران را پس از تکمیل فرم اشتراک ، عضو ستاد زکات نمایند.

رئیس اداره زکات کمیته امداد گیلان خاطر نشان کرد: در هر روستا دهیار و معتمدین محله به عنوان عاملین زکات پس از دریافت آن ، همه زکات جمع آوری شده اعم از نقدی و غیر نقدی را صرف امور نیازمندان همان روستا و یا محل می کنند.

وی در پایان یادآور شد امسال به برکت اجرای طرح شجره طیبه ، محصول درختان میوه اهدایی از سوی باغداران نیکوکار در قالب زکات ، بین خانواده های نیازمند استان توزیع شد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه