زمان بارگزاری این صفحه: 7:14 AM UTC

«پری بلنده»، مشهور‌ترین زن اوباش تهران/ عکس

صدای گیلان – سکینه قاسمی مشهور به «پری بلنده» از اوباش مشهور در ساقط کردن دولت مصدق بود که پس از انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ در ایران، در ۲۱ تیر ۱۳۵۸ به اتهام فساد فی‌الارض، اعدام شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ؛ سکینه قاسمی مشهور به «پری بلنده» از اوباش مشهور در ساقط کردن دولت مصدق بود که پس از انقلاب اسلامی ایران ، در ۲۱ تیر ۱۳۵۸ به اتهام فساد فی‌الارض، اعدام شد.

پری بلنده چماق بدست در کودتای آمریکایی-انگلیسی ۲۸ مرداد

پری بلنده چماق بدست در کودتای ۲۸ مرداد

 

وی از جمله افراد فعال ـ سلطنت طلب‌های چاقوکش، ارازل و اوباش ـ در کودتا، که در بسیج توده‌های نا‌آگاه مردم علیه دکتر مصدق نقش مهمی داشت.

متاسفانه اطلاعات زیادی از زندگی او وجود ندارد ولی از عومل سرکوب رژیم شاهنشاهی بود که به همراه شعبان جعفری مشهور به شعبان بی‌مخ در در بازگرداندن «محمد رضا پهلوی» به قدرت و ساقط کردن دولت مصدق به خوبی ایفای نقش کرد. همچنین وی یکی از مشهور‌ترین زنان اوباش تهران بود که باندهای گسترده‌ای در اغفال دختران روستایی و به کار گیری آنان در خانه‌های فساد خود داشت.حامیان ولایت

به گزارش صدای گیلان ، وبلاگ imperialfamily با توضیحات بیشتری در مورد پری بلنده  می نویسد؛

از جمله افراد فعال در کودتا، که در بسیج توده‌های نا‌آگاه مردم علیه دکتر مصدق نقش مهمی داشت «پری بلنده» از مشهور‌ترین روسپیان تهران بود که باندهای گسترده‌ای در اغفال دختران روستایی و به کار گیری آنان در خانه‌های فساد خود داشت.

عکس فرخ‌رو پارسا و سکینه قاسمی مشهور به «پری بلنده»

عکس فرخ‌رو پارسا و سکینه قاسمی مشهور به «پری بلنده»

 

شهرت وی تا بدانجاست که در فرهنگ عامه و ادبیات معاصر راه یافته است.

پری بلنده؛ زنی شاه دوست و دیکتاتور طلب بود که باند مافیایی فحشا و فساد را در طول ده‌ها سال رهبری می‌کرد؛ وقاهت او  به جایی رسیده بود که برای تکمیل سرویس خدماتی [!] خود در صفحات نیازمندی‌های روزنامه‌های تهران آگهی استخدام منشی زن می‌داد. اما این آگهی‌های استخدام پوششی برای فریب دختران ایرانی بود تا آنان را جذب و به روسپی‌خانه‌های درون «قلعه شهر نو» بکشاند.

پری بلنده چندین خانهٔ فساد در محلهٔ بدنام تهران «شهر نو» و منازل متعددی در سایر نقاط تهران داشت. پری از طریق تهیه کردن مواد مخدر و دخترکان کم سن و سال برای محافل آنچنانی مقامات دولتی و دربار ستمشاهی، سر و سری هم با رجال به هم زده و به قول معروف دارای تیغ برنده‌ای بود!

سکینه قاسمی؛ زنان و دختران زیادی را به فساد و گمراهی کشاند، بخصوص دختران روستایی که از سواد کمتری برخوردار بودند.

عوامل باند پری بلنده؛ زنان و دختران روستایی را می‌ربودند و یا اغفال می‌کردند و به «شهر نو» منتقل می‌کردند. یکبار هم چند دختر دانش آموز را شبانه از طریق پشت بام یکی از خانه‌های شهر نو به محل فساد تهران قاچاق کرده بودند که ماجرای آن در سال ۱۳۵۵ به صفحات جراید کشانیده شد.

روزنامه کیهان: پری بلنده اعدام شد

روزنامه کیهان: پری بلنده اعدام شد

 

بازی روزگار اما چنان بود که «پری بلنده» که نقش مهمی در سرنگون کردن دولت مرد قانون مدار و دموکراسی خواهِ تاریخ سیاست ایران داشت، پس از دو دهه و پس از وقوع انقلاب اسلامی، به حکم قاضی شرع انقلاب، آیت الله خلخالی ، به جرم افساد فی الارض به همراه چند روسپی دیگر به نام‌های ثربا ترکه، فرخ‌رو پارسا، و اشرف چهارچشم اعدام شود.

فرخ‌رو پارسا با جرایمی چون:
حیف و میل اموال بیت المال
ایجاد فساد در وزارت آموزش و پرورش
کمک به نشو و نمای فحشا در آموزش و پرورش
همکاری موثر با ساواک
اخراج فرهنگیان انقلابی از وزارت فرهنگ ایران
در دادگاه انقلاب اسلامی شعبه تهران به ریاست آیت الله خلخالی محاکمه شد و به عنوان «مفسد فی الارض» اعدام گردید.
نام «سکینه قاسمی» ملقب به «پری بلنده» در بین ۴۳۸ نفری است که اعدامشان در گزارش اسفند ۱۳۵۸ سازمان عفو بین‌الملل اعلام شده‌است [!]

محدودهٔ آثار به‌جا مانده از قبر سکینه قاسمی در بهشت زهرا. ۱۹ بهمن ۱۳۸۶.

محدودهٔ آثار به‌جا مانده از قبر سکینه قاسمی در بهشت زهرا. ۱۹ بهمن ۱۳۸۶

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،۳ نظر یا دیدگاه برای “«پری بلنده»، مشهور‌ترین زن اوباش تهران/ عکس”

  1. ئدد نوشته است:

    فرخ رو پارسا وزیر آموزش و پرورش بود نه روسپی!!!!!!!!!

  2. احسان نوشته است:

    فرخ رو پارسا همیشه و همه جا باعث مباهات و سرافرازی زنان پاک ایرانی است . چطور میشود که با تحریف تاریخ این بزرگ زن ایرانی را در رده روسپی ها قرار داد…. خانم فرخ رو پارسا اسوده بخواب که مردان راستین ایرانی همیشه حامی تو هستند

  3. hassan نوشته است:

    زن پاکدامنی بود ایت الله بهشتی درزمان ایشان مدیرمرکز فرهنگی هامبورگ بود
عناوین ویژه