زمان بارگزاری این صفحه: 6:03 PM UTC

پسماندهای عفونی رودسر کجا دفن می‌شوند؟

صدای گیلان – رئیس اداره محیط زیست رودسر گفت: پسماند نیمی از مراکز درمانی و مطبهای پزشکی رودسر به همراه زباله‌های عادی دفن می‌شود.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایسنا، علی درویشی امروز، 17 آذر در جلسه محیط زیست رودسر تصریح کرد: نیمی از مراکز درمانی و مطبهای پزشکی شهرستان رودسر با وجود آگاهی از مخاطرات دفن پسماندهای عفونی همراه با زباله‌های عادی هنوز نسبت به عقد قرارداد با شرکتهای خصوصی طرف قرارداد جهت انتقال صحیح اینگونه پسماندها اقدام نکرده‌اند. این زباله‌ها بعضا به همراه زباله‌های عادی توسط شهرداری به جایگاه دفن زباله شهرستان منتقل می‌شوند.

وی درباره برخورد محیط زیست شهرستان با این معضل افزود: برای اجرای قانون مدیریت پسماند و کاهش اثرات نامطلوب محیط زیستی پسماندهای پزشکی و درمانی، کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست رودسر و مرکز بهداشت این شهرستان نسبت به بازدید مشترک و پایش مطب‌ها و مراکز درمانی شهرستان اقدام کردند.کارشناسان اداره محیط زیست و اداره بهداشت رودسر در این بازدید، به ضرورت اجرای صحیح قانون پسماند و تفکیک، نگهداری، انتقال و امحای زباله‌های عفونی و پسماندهای پزشکی و بی خطرسازی آن تاکید کردند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه