زمان بارگزاری این صفحه: 8:58 AM UTC

پناهگاه حیات وحش در آستارا بازهم آتش گرفت

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا گفت: پناهگاه حیات وحش ˈلوندویلˈ امروز (جمعه) برای چهل و نهمین بار در فصل تابستان طعمه حریق شد. ˈشهروز قلی نژادˈ عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صبح امروز حدود پنج هکتار از پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا در آتش سوخت. وی با قدردانی […]

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا گفت: پناهگاه حیات وحش ˈلوندویلˈ امروز (جمعه) برای چهل و نهمین بار در فصل تابستان طعمه حریق شد.

ˈشهروز قلی نژادˈ عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صبح امروز حدود پنج هکتار از پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا در آتش سوخت.

وی با قدردانی از آتش نشانان شهرداری آستارا برای اطفای حریق در این منطقه اضافه کرد: خوشبختانه در این آتش سوزی خسارت چشمگیری به نهال ها و درختان پناهگاه وارد نشده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا بیشترین خسارت آتش سوزی را مربوط به سطح بوته زارهای پناهگاه حیات وحش عنوان کرد.

وی خاموش نکردن آتش پس از روشن ساختن آن را از عمده دلایل آتش سوزی های پناهگاه حیات وحش عنوان و اضافه کرد: متاسفانه در آتش سوزی های اخیر از ابتدای فصل تابستان حدود 300 اصله درخت توسکا، 300 اصله درخت لیلکی و 50 اصله درخت انار و نیز بخشی از زیستگاه های حیوانات بومی و پوشش های گیاهی سوخته است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: پناهگاه حیات وحش لوندویل با توجه به گردشگرپذیر بودن این منطقه و نیز مجاورت با هفت روستای بخش لوندویل همواره در معرض تهدید زیست محیطی از جمله تخلیه زباله، قطع درخت و آتش سوزی قرار دارد.

وی از مسافران خواست تا در محدوده پناهگاه از هر گونه ایجاد حریق خودداری کنند و در صورت مشاهده این موارد به یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا ، پناهگاه حیات وحش لوندویل و تالاب آق شهرستان آستارا با مساحتی افزون بر یک هزار و 74 هکتار طی مصوبه 21 مرداد ماه سال 1354 شورای عالی محیط زیست کشور به مجموعه مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست در آمده است.

این پناهگاه حیات و تالاب استان گیلان و در حد فاصل بین بخش لوندویل و بخش مرکزی شهرستان آستارا واقع شده و از جنوب به شهر لوندویل، از شمال به شهر آستارا ، از شرق به دریای خزر و از غرب به جاده آستارا – لوندویل منتهی می شود.

شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.


عناوین ویژه