زمان بارگزاری این صفحه: 5:30 AM UTC

پوتین با زیردریایی روسی به آبهای کریمه رفت/ عکس

رئیس جمهور روسیه بوسیله زیردریایی کوچکی به اعماق دریا در شرق اوکراین سفر کرد.

پوتین

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه عکس خود را داخل یک زیردریایی روز سه‌شنبه (دیروز) منتشر کرد.

 

به نوشته خبرگزاری فرانسه، این تصویر، پوتین را داخل یک زیردریایی نشان می‌دهد که برای جست‌وجوی بقایای یک کشتی در سواحل شبه‌جزیره کریمه رفته است.

 

پوتین با این زیردریایی کوچک به عمق ۸۳ متری زیر دریا رفت و بعداز این سفر به خبرنگاران گفت «۸۳ متر عمق قابل توجهی است. این کشتی یک گالئون بوده که محموله غیرنظامی حمل می‌کرده است. متخصصان همچنان آن را بررسی می‌کنند.»

 

غواصان روسی پیش از این و اوایل سال جاری بقایای این کشتی را در سواحل «ساواس توپول» شناسایی شده بود.

 

این بازدید پوتین از شرق اوکراین با انتقاداتی روبرو بوده است. وی این انتقادات را رد کرده و نیروهای دولتی را مسئول این سرزنش‌ها دانست. در سفر پوتین به کریمه، ملاقات‌هایی در سطوح بالا برای گفت‌وگو در زمینه اقتصادی صورت گرفت.

 

تحریم‌های سنگین غرب بر این منطقه فشار وارد کرده و سیستم بانکی کریمه به دلیل خروج شرکت‌های خارجی ضربه خورده است.

 

رئیس جمهور روسیه از کی‌یف به دلیل وقوع درگیری‌های اخیر تاتارها در شرق اوکراین انتقاد کرد اما این انتقادات موجب خشم مقامات اوکراین شد.

 

حضور پوتین در این منطقه نیز یکی دیگر از دلایل خشم کی‌یف بود چون اوکراین مناطق شرقی را همچنان جزء این کشور می‌داند.

 

سال ۲۰۰۹ هم پوتین به عمق هزار و چهارصد متری که عمیق‌ترین قسمت دریاچه بایکال است با یک زیردریایی سفر کرده بود.

 

مطالب بیشتر؛

  • عارف؛ اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس اجماع کنند رئیس بنیاد امید ایرانیان بر لزوم اجماع اصلاح طلبان برای ورود به صحنه رقابت های انتخاباتی مجلس تاکید کرد و گفت: اصلاح طلبان باید پیروز انتخابات پیش روی مجلس باشند.
  • پیش فروش اینترنتی بلیط های نوروزی اتوبوس از دهم اسفند در گیلان صدای گیلان - معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های گیلان از آغاز پیش فروش اینترنتی بلیط های نوروزی اتوبوس های بین شهری همزمان با سراسر کشور در استان از دهم اسفندماه جاری خبر […]
  • بازپس گیری دو گذرگاه مرزی از داعش صدای گیلان : این روزها یکی مهمترین خبرهای خبرگزاریهای سراسر جهان مسایل مربوط به عراق و البته هجوم گروه تند روی تروریستی "داعش" می باشد ، هر چند این گروه قبلا با فعالیت خود در سوریه و جنایت هایی که انجام داده بود مورد نفرت همگان قرار گرفته بود و لی با حضور داعش در عراق ، همسایه ایرا ن […]
  • مشاهده هوبره در املش صدای گیلان - برای اولین بار یک هوبره در مزارع املش مشاهده شد.
  • وزش باد گرم در گيلان وهشدار به جنگل نشينان صدای گیلان - اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با توجه به وزش باد گرم از مردم به ویژه مسافران و جنگل نشینان خواست درجنگل آتش روشن نکنند .


عناوین ویژه