زمان بارگزاری این صفحه: 7:25 AM UTC

پیام ابتکار به گردهمایی دوست داران طبیعت در گردنه حیران

این برنامه که سومین سال خود را می گذراند امسال به دلیل حساسیت موضوع جنگل، در منطقه گردنه حیران، جنگل فندقلو و منطقه جنگلی جاده اسالم به خلخال طی دو روز برگزار شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛
شامگاه پنج شنبه در برنامه پاکسازی تفرجگاه ها و مکان های گردشگری بین جاده ای پیام معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قرائت شد.

 
این برنامه که سومین سال خود را می گذراند امسال به دلیل حساسیت موضوع جنگل، در منطقه گردنه حیران، جنگل فندقلو و منطقه جنگلی جاده اسالم به خلخال طی دو روز برگزار می شود.

 

در پیام دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به گردهمایی دوست داران طبیعت در گردنه حیران چنین آمده است :

جنگل های ایران در سرزمین خشک و نیمه خشک ما قرن هاست که در مقابل عوامل مختلف پایداری کرده اند تا بمانند و ایرانیان را از منافع بی شمار خود بهره مند سازند.جنگل هایی که تولید آب، محصولات غذایی، حفاظت از خاک، تلطیف هوا و منظر زیبا بخشی از خدمات آنها بوده، در حالی که فقط ۶ درصد از مساحت کشور را دارند و در معرض تخریب جدی هستند.

 

از عوامل ویرانگر جنگل های کشور به خصوص جنگل های با ارزش خطه شمال تغییر کاربری، ویلا سازی، قاچاق چوب و انباشت زباله است و بی شک ایستادگی در مقابل این روند تخریبی، همکاری همه دستگاهها و قوا و مشارکت فعالان جامعه مدنی را می طلبد.

 

حسن انتخاب دوست داران طبیعت و محیط زیست برای حضور در گردنه حیران و جنگل فندقلو در تداوم برنامه «روز پاکسازی تفرجگاهها و مکان های گردشگری کنار جاده ای در آخرین هفته تعطیلات تابستانی» قابل توجه است. چرا که در ماههای اخیر گردنه حیران به نمادی از ضرورت مقاومت در مقابل جنگل خواری تبدیل شده و گردهمایی هوشیارانه شما، پشتوانه ای محکم برای قوای کشور در مقابله با سودجویان و متعرضان به انفال است.

 

همت شما در جلب مشارکت همگانی و اشاعه پیام حفاظت و پاکسازی جنگل ستودنی بوده و سرمایه ای خواهد بود برای اصلاح نگرش ها و رفتارها و امیدی برای آیندگان این مرز و بوم.

از سعی و تلاش شما سپاسگزارم.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه