زمان بارگزاری این صفحه: 2:30 PM UTC

پیام ابتکار به گردهمایی دوست داران طبیعت در گردنه حیران

این برنامه که سومین سال خود را می گذراند امسال به دلیل حساسیت موضوع جنگل، در منطقه گردنه حیران، جنگل فندقلو و منطقه جنگلی جاده اسالم به خلخال طی دو روز برگزار شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛
شامگاه پنج شنبه در برنامه پاکسازی تفرجگاه ها و مکان های گردشگری بین جاده ای پیام معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قرائت شد.

 
این برنامه که سومین سال خود را می گذراند امسال به دلیل حساسیت موضوع جنگل، در منطقه گردنه حیران، جنگل فندقلو و منطقه جنگلی جاده اسالم به خلخال طی دو روز برگزار می شود.

 

در پیام دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به گردهمایی دوست داران طبیعت در گردنه حیران چنین آمده است :

جنگل های ایران در سرزمین خشک و نیمه خشک ما قرن هاست که در مقابل عوامل مختلف پایداری کرده اند تا بمانند و ایرانیان را از منافع بی شمار خود بهره مند سازند.جنگل هایی که تولید آب، محصولات غذایی، حفاظت از خاک، تلطیف هوا و منظر زیبا بخشی از خدمات آنها بوده، در حالی که فقط ۶ درصد از مساحت کشور را دارند و در معرض تخریب جدی هستند.

 

از عوامل ویرانگر جنگل های کشور به خصوص جنگل های با ارزش خطه شمال تغییر کاربری، ویلا سازی، قاچاق چوب و انباشت زباله است و بی شک ایستادگی در مقابل این روند تخریبی، همکاری همه دستگاهها و قوا و مشارکت فعالان جامعه مدنی را می طلبد.

 

حسن انتخاب دوست داران طبیعت و محیط زیست برای حضور در گردنه حیران و جنگل فندقلو در تداوم برنامه «روز پاکسازی تفرجگاهها و مکان های گردشگری کنار جاده ای در آخرین هفته تعطیلات تابستانی» قابل توجه است. چرا که در ماههای اخیر گردنه حیران به نمادی از ضرورت مقاومت در مقابل جنگل خواری تبدیل شده و گردهمایی هوشیارانه شما، پشتوانه ای محکم برای قوای کشور در مقابله با سودجویان و متعرضان به انفال است.

 

همت شما در جلب مشارکت همگانی و اشاعه پیام حفاظت و پاکسازی جنگل ستودنی بوده و سرمایه ای خواهد بود برای اصلاح نگرش ها و رفتارها و امیدی برای آیندگان این مرز و بوم.

از سعی و تلاش شما سپاسگزارم.

 

مطالب بیشتر؛

  • موضع گیری پاپ علیه داعش. صدای گیلان - پاپ فرانسیس در سفر به خاورمیانه از رهبران سیاسی و مذهبی خواسته است علیه حملات تندروهای گروه دولت اسلامی به مسیحیان سخن بگویند.
  • سرمربی سابق ملوان؛اینها نه ملوانی اند، نه عرق دارند. صدای گیلان - احمد زاده؛من همین الان هم نمی توانم محجوب را ببخشم. چون تا الان هم ملوان درست مدیریت نشده و همین الان هم ایشان زیر سئوالات فراوان است. محجوب از الان بیاید و مشکلات ملوان را حل کند و اگر نمی تواند، خیلی زود برای ماندن یا نماندن خودش باید تصمیم بگیرد. […]
  • نجات 18خودروي گرفتار در برف در منطقه اسالم به خلخال حمل و نقل؛ 18 خودروي گرفتار در برف نجات يافتند.
  • لزوم رونق بخشی به توسعه گردشگری کشاورزی در گیلان اردیبهشت ماه که از راه می رسد کشاورزان هم کم کم دست به کار و آماده می شوند، چایکاران برای چیدن برگ های سبز چای، شالیکاران برای نشاء شالیزارها همه و همه مناظر زیبا و بی بدیلی را در سراسر گیلان به تصویر می کشد که می توان از این ظرفیت و افزایش توان گردشگری کشاورزی برای توسعه اقتصادی استان […]
  • دستگيري اعضای يک شرکت هرمي در کرج صدای گیلان - با تلاش ماموران پليس امنيت عمومي استان البرز 35 عضو يک شرکت هرمي در کرج شناسايي و دستگير شدند .


عناوین ویژه