زمان بارگزاری این صفحه: 2:38 PM UTC

پیام دکتر برزیگر بمناسبت هفته سلامت؛ با همدلی در جهت ارتقاء سلامت جامعه بکوشیم

حفظ و ارتقای سلامت را نباید محدود به ایام خاصی از سال نمود. بلکه در هر لحظه از زمان، انسان باید با رویکرد خودمراقبتی در طول زندگی پیش برود.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

بمناسبت هفته سلامت(7-1 ارد یبهشت ماه) ، از سوی دکتر انوش برزیگر ، ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیامی صادر شد.

متن پیام به این شرح است:

هجدهمین روز از فروردین ماه به تدبیر سازمان بهداشت جهانی، “روز جهانی بهداشت” نامیده شده و شعار امسال ((ایمنی مواد غذایی، از مزرعه تا سفره)) انتخاب گردیده است. عنوان هفته سلامت نیز در کشور ایران که از یکم لغایت هفتم اردیبهشت پیشنهاد شده است، “دولت و ملت، همدلی و همزبانی برای ارتقای عادلانه سلامت” نامگذاری شده است.

 

هرچند که شعار سازمان بهداشت جهانی به زیبایی انتخاب شده است، چرا که سرچشمه‌ی بسیاری از آلودگی‌های مواد غذایی چه در بخش فرآورده‌های دامی و چه در زمینه‌ی فراورده‌های کشاورزی از مزارع، شروع و به سفره ختم می شود، ولی به زعم اینجانب ، عنوان “از تولید به مصرف” شایسته تر می نمود.

 

از سوی دیگر حفظ و ارتقای سلامت را نباید محدود به ایام خاصی از سال نمود. بلکه در هر لحظه از زمان، انسان باید با رویکرد خودمراقبتی در طول زندگی پیش برود . ولی گرامیداشت این ایام و انجام فعالیت‌های اطلاع رسانی و آموزشی می‌تواند در حساس سازی و جلب مشارکت مردم به‌ویژه گروه‌های هدف نقش موثری داشته باشد.

بنابراین با توجه به عنوان هفته سلامت 94، شایسته است سازمانهای دخیل در امر سلامت با چراغ راه همدلی ، همزمانی و هم یاری دولت و ملت و بر اساس نیازهای عمومی و با همکاری های بین بخشی تمام توان خود را جهت ارتقای سلامت جامعه بکار گیرند.

 

امید است با توکل به خداوند و تلاش مستمر فعالان حوزه بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جهت آگاهی بخشی به آحاد جامعه وآشنایی آنان با موادغذایی ناسالم که سلامت افراد را تهدید می کند گام های اساسی برداشته شود.

دکتر انوش برزیگر

رییس دانشگاه و رییس ستاد هفته سلامت استان

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه