زمان بارگزاری این صفحه: 11:11 PM UTC

پیام های تسلیت مسوولان کشوری و لشکری به رئيس جمهور

صدای گیلان – در پی درگذشت والده مکرمه دکتر روحانی، تعدادی از مسوولان کشوری ،لشکری و اعضای کابینه به ریاست جمهوری تسلیت گفتند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

پیام تسلیت یادگار امام به رییس جمهور
حجت الاسلام سید حسن خمینی، در پیامی درگذشت مادر رییس جمهور را تسلیت گفت. متن پیام یادگار امام خمینی (س) به حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شرح زیر است.
بسمه تعالى
حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقاى حاج شیخ حسن روحانى دامت برکاته
درگذشت والده ماجده تان که عمر خویش را در پارسایى سپرى کرد موجب تأثر گردید. بى شک وجود ارزشمند فرزند بزرگوارى چون شما براى ایشان از زمره باقیات صالحات خواهد بود. ضمن عرض تسلیت این ضایعه خدمت جنابعالى و خانواده گرامى به خصوص برادرم جناب آقاى حسین فریدون، از خداى سبحان براى ایشان علو درجات و براى جناب عالى و جمیع بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.
سید حسن خمینی


 

لاریجانی به برادران روحانی تسلیت گفت
در پی درگذشت مادر حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی این ضایعه را به ایشان و دستیار ارشد رییس‌جمهور تسلیت گفت.
متن پیام دکتر علی لاریجانی آمده است:
«جناب آقای دکتر حسن رو حانی
رئیس جمهور محترم
درگذشت بانوی فاضله، والده مکرمه جنابعالی موجب تاسف و تاثر گردید. اینجانب مصیبت وارده را که با ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مصادف گردید به حضور آن جناب و بستگان محترم تسلیت عرض کرده برای آن مرحومه رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسالت می‌کنم.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی»

رییس مجلس هم‌چنین در پیام جداگانه دیگری به حسین فریدون دستیار ارشد رییس‌جمهور درگذشت والده وی را تسلیت گفت که در این پیام آمده است:
«جناب آقای حسین فریدون، درگذشت والده محترمه را به جنابعالی و خانواده گرامی تسلیت گفته، برای آن مرحومه رحمت و مغفرت و برای سایر وابستگان صبر و اجر از خدای متعال طلب می‌کنم.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی»


 

پیام تسلیت وزیر بهداشت به رییس جمهور
وزیر بهداشت، در پیامی به رییس جمهور حسن روحانی، درگذشت والده ایشان را تسلیت گفت. در پی درگذشت مادر مکرمه رییس جمهوری، دکتر سیدحسن هاشمی، در پیامی، فقدان او را به دکتر حسن روحانی، تسلیت گفت.
بنابر اعلام سایت وب‌دا، متن کامل این پیام به شرح زیر است:
«حجت‏ الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
ضایعه درگذشت والده مکرمه در آستانه سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری (س) را به حضور جناب­عالی تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن مرحومه، رحمت الهی و برای جنابعالی، صبر و شکیبایی مسئلت می­‌نمایم.
دکتر سیدحسن هاشمی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»


 

ولایتی به رییس‌جمهور تسلیت گفت
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نطام در پیامی درگذشت مادر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت. متن پیام تسلیت علی‌اکبر ولایتی به حجت الاسلام والمسلمین روحانی به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
انالله وانا الیه راجعون
جناب حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران خبر درگذشت مرحومه مغفوره والده گرامی جنابعالی موجب تالم و تاثر گردید. بدینوسیله ضمن طلب رحمت و غفران الهی و علو درجات برای ایشان، برای جنابعالی و دیگر بازماندگان صبر جمیل و اجر جمیل مسیلت می نمایم.»


 

وزیر دفاع به رییس‌جمهور تسلیت گفت
سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور پیامی به رییس‌جمهور تسلیت گفت.
در متن این پیام آمده است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت‌ حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم؛
خبر درگذشت اندوه بار والده مکرمه درایام سوگواری شهادت ام‌الائمه حضرت فاطمه زهرا (س) موجب تاثر و تالم فراوان گردید، اینجانب مصیبت وارده را به حضرتعالی تسلیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال برای آن فقیده سعیده که سهم بسزایی در تربیت فرزندی مجاهد و خدمتگزاری صدیق به اسلام و ملت بزرگ ایران داشته است علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای جناب عالی و سایر بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان»


 

پیام تسلیت رحمانی فضلی به رئیس جمهور
وزیر کشور با صدور پیامی درگذشت والده رئیس جمهور را تسلیت گفت.
متن پیام عبدالرضا رحمانی فضلی به حسن روحانی به این شرح است:
حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
درگذشت بانوی پرهیزگار و انقلابی و مادری فداکار و دلسوز سرکار خانم مرحومه سکینه پیوندی را به حضرتعالی و خانواده‌ی مکرم تسلیت عرض نموده و در ایام شهادت بزرگ بانوی جهان حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا (س) برای آن مرحومه شفاعت خاندان عصمت وطهارت و صبر و اجر بازماندگان را از درگاه رحمت واسعه الهی خواستارم.


 

رییس قوه‌قضاییه به رییس قوه‌مجریه تسلیت گفت
رییس قوه قضاییه در پیامی به رییس‌جمهور، درگذشت والده وی را تسلیت گفت.
متن پیام تسلیت آیت‌الله آملی لاریجانی به این شرح است:
«بسم‌الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
رییس محترم جمهوری اسلامی ایران
خبر درگذشت والده مکرمه حضرتعالی موجب تاثر اینجانب گردید. درگذشت این بانوی بزرگوار را به جنابعالی و خانواده و بازماندگان محترم آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن فقیده سعیده غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.
صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه»


 

ظریف به روحانی و فریدون تسلیت گفت
وزیر امور خارجه کشورمان طی پیام‌های جداگانه ، درگذشت والده رئیس‌جمهور را به دکتر حسن روحانی و همچنین به فریدون دستیار ویژه رئیس جمهور تسلیت گفت.
متن پیام‌های محمدجواد ظریف به شرح زیر است:
«حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی
رئیس جمهوری محترم
خبر درگذشت والده مکرمه جنابعالی موجب تاثر و تالم عمیق گردید ، بدینوسیله این ضایعه را خدمت جنابعالی و سایر بازماندگان تسلیت عرض نموده و از درگاه احدیت برای آن مرحومه ، غفران و رحمت واسعه الهی و برای جنابعالی و خانواده محترم صبر و شکیبایی مسئلت می‌نمایم.

جناب آقای حسین فریدون
دستیار ویژه محترم رئیس جمهور در امور اجرایی خبر درگذشت والده مکرمه جنابعالی موجب تاثر و تالم عمیق گردید، بدینوسیله این ضایعه را خدمت جنابعالی و سایر بازماندگان تسلیت عرض نموده و از درگاه احدیت برای آن مرحومه ، غفران و رحمت واسعه الهی و برای جنابعالی و خانواده محترم صبر و شکیبایی مسئلت می‌نمایم.
محمدجواد ظریف»

منبع؛ ایسنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه