زمان بارگزاری این صفحه: 6:14 PM UTC

«پیمان جبلی» معاون سیاسی صداوسیما شد

صدای گیلان – رئیس سازمان صداوسیما «پیمان جبلی» را به عنوان معاون سیاسی سازمان صداوسیما منصوب کرد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان / محمد سرافراز پس از تغییر معاونت سیما، صدا و بخش‌های دیگر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، یکی دیگر از مهم‌ترین معاونت‌های سازمان صداوسیما که کسی تصور نمی‌کرد به این زودی تغییر کند را تغییر داد.

سرافراز در ادامه جابجایی‌های اخیر این سازمان، «پیمان جبلی» را به عنوان معاون سیاسی سازمان صداوسیما منصوب کرد. این انتخاب اخیر سرافراز نیز از حوزه برون مرزی این سازمان بوده است. برخی علت آن را استقرار پیش از این خود سرافراز در حوزه برون مرزی می دانند. پیمان جبلی پیش از این مدیریت شبکه العالم را برعده داشت و پس از آن برای مدتی مدیر رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در دوران سعید جلیلی بود.

پیمان جبلی فارغ التحصیل دانشگاه امام‌صادق(ع) و سفیر سابق ایران در تونس بوده است.

برخی رسانه‌ها در روزهای گذشته از احتمال تعویق در تغییر معاونت سیاسی سازمان صداوسیما خبر می دادند. آن ها علت را این می دانستند که سرافراز بنای آن ندارد که تغییرات مدیریتی مد نظر او متأثر از فشارها و اظهارنظرهای خارج از محیط سازمان صدا و سیما -که این روزها به دلیل ویژه برنامه‌های سال‌روز حماسه 9 دی شدت بیشتری یافته است- جلوه کند. اما گویا سرافراز بی‌اعتنا به این مسائل تصمیم خود را عملی کرده است.

در هفته گذشته برخی از مسئولان دولتی اظهارنظرهای صریحی درباره تعامل صداوسیما با دولت بر زبان آورده بودند که چند روزی نقل محافل رسانه‌ای کشور بود. در عین حال برخی با توجه به گرایشات سیاسی پیمان جبلی این‌طور ادعا می‌کنند که با آمدن او احتمال کمی وجود دارد که برنامه‌های معاونت سیاسی سازمان با تغییر جدی مواجه شود. البته این به معنای بهبود نیافتن رابطه دولت و صداوسیما که در روزهای پایانی ریاست ضرغامی به شدت ملتهب به نظر می‌رسید، شاید نباشد.تسنیم

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه