زمان بارگزاری این صفحه: 4:56 PM UTC

چای سفید گیلان،گرانترین نوع چای در کشور

طبق یک بررسی علمی میزان کل پلی فنل، کافئین و اپی گالوکاتچین گالات چای سفید بالاتر از چای سبزو و کافئین آن به دلیل تهیه شدن از غنچه از همه چای‌ها بیشتر است.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایسنا، نادر ارشدی اظهار کرد: در گیلان دو واحد کارخانه چای اقدام به تولید چای سفید کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعریف عام و مورد پذیرش جهانی استاندارد بین‌المللی برای چای سفید ارائه نشده است، اضافه کرد: در مجموع دو تعریف برای چای سفید وجود دارد. دیدگاه چینی در مورد چای سفید به فرآورده دو زیرگونه کاملیا که تنها در استان “فوکیان” می‌روید برمی‌گردد که به روش سنتی تهیه می‌شود.

ارشدی بیان کرد: در دیدگاه سایر کشورها، چای سفید، چایی است که با چیدن فقط غنچه یا غنچه برگ و برگ اول پس از خشک کردن به دست می‌آید. این تعریف در سطح جهانی پذیرفته شده است اما با این تعریف، چای سفید چینی از گردونه چای سفید حذف می‌شوند.

وی افزود: طبق یک بررسی علمی میزان کل پلی فنل، کافئین و اپی گالوکاتچین گالات چای سفید بالاتر از چای سبزو و کافئین آن به دلیل تهیه شدن از غنچه از همه چای‌ها بیشتر است.

معاون سازمان چای کشور خاطرنشان کرد: بی‌شک با برنامه‌ریزی‌های دقیق، بکارگیری فارغ التحصیلان و متخصصان، نظارت بیشتر بر عملکرد عطاری‌ها و تحقیقات ویژه در خصوص چای سفید می‌توان بستر تولید این نوع چای را در گیلان گسترش داد.

چای سفید محصولی است که علاقمندان در بهار گیلان از آن بهره‌مند می‌شوند و از گلبرگ‌های تازه گیاه که هنوز پرز خود را از دست نداده است، تهیه می‌شود.

برای این منظور در آغاز فصل بهار، غنچه چای را پیش از آن که باز شود می‌چینند و خشک می‌کنند. چای سفید خاصیت فوق العاده‌ای دارد و سه برابر چای سبز یا سیاه، حاوی پلی فنل‌های آنتی اکسیدان است. این نوع چای طعم ملایم و شیرین دارد و عمدتا در چین، ژاپن و منطقه دارجلینگ هند تولید می‌شود.

مطالب بیشتر؛

  • شناسایی محوطه ی استقراری عصر آهن در رضوانشهر محوطه ي استقراری چند دوره ای مربوط به عصر آهن تا سده ششم و هفتم هجری در حد فاصل بين مرز جغرافيايي شهرستان ماسال و بخش شاندرمن و ارتفاعات شهرستان رضوانشهر شناسایی شد. […]
  • برگزاری شب شعر گیلکی در رشت صدای گیلان - دبیر برگزاری شب شعر هفته فرهنگ و هنر رشت از برگزاری شب شعر گیلکی، عصر روز شنبه 4 بهمن در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت خبر داد.
  • «جاذبه‌های گردشگری قزوین» صدای گیلان - استان قزوین با داشتن بناهای تاریخی، آب انبار، کاروانسرا، دروازه، موزه، امامزاده، حسینیه و خانه های تاریخی فرصت مناسبی برای بازدید مسافران نوروزی و ایجاد نشاط فراهم کرده […]
  • تماس با ۱۱۸ پولی شد/ جدول کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تازگی مصوبه‌ای ابلاغ کرده که به موجب آن تماس با کدهای خدماتی غیرفوریتی مشمول دریافت هزینه می‌شود.
  • «نجبای گریزان از قدرت»/ آنچه درباره فرزندان رهبر انقلاب می‌دانیم رهبر معظم انقلاب اسلامی، از معدود چهره‌های تاریخ معاصر جهان است که فرزندانشان نقش حداقلی نیز در اثرگذاری بر قدرت حاکم ندارند.


عناوین ویژه