زمان بارگزاری این صفحه: 6:45 PM UTC

چرا صبح باید مخلوط آب و لیمو خورد؟

صدای گیلان – راههای جعلی زیادی برای حفظ سلامتی وجود دارد. اما استفاده روزانه از آب لیمو جز این راه ها نیست.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

راه بسیار ساده ای است که صبح از خواب برخیزید، مقداری آب لیموی تازه را در لیوان بریزید با آب گرم گرم مخلوط کنید و بنوشید.این نوشیدنی دارای خواص بسیاری است؛ براساس گفته دکتر Myers باعث کمک به سیستم ایمنی می شود از طریق بهبود افزایش آنتی اکسیدان ها.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در حالی که ما در مبارزه با بیماری های زمستانی هستیم( سرماخوردگی و آنفلونزا) این بهترین زمان است که این توصیه را انجام دهیم اگر تا به حال اقدام به انجام آن نکرده بودیم.

 

راه بسیار ساده ای است که صبح از خواب برخیزید، مقداری آب لیموی تازه را در لیوان بریزید با آب گرم گرم مخلوط کنید و بنوشید.این نوشیدنی دارای خواص بسیاری است؛ براساس گفته دکتر Myers باعث کمک به سیستم ایمنی می شود از طریق بهبود افزایش آنتی اکسیدان ها.

وی همچنین افزود لیمو سرشار ا زویتامین C می باشد که باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی می شود.

 

علاوه بر این ،لیمو دارای بیوفلاونوئید بسیار بالا می باشدکه می تواند سبب از بین رفتن رادیکال های آزاد مخربی که باعث آسیب به سلول های خونی و تورم هستند،شود.

دکتر Myers درباره میزان مصرف لیمو می گوید این مقدار بستگی به میزان تحمل فرد دارد . وی میزان یک چهارم تا یک دوم از لیمو را توصیه می کند که به آب گرم اضافه شود.

 

وی در باره استفاده از آب گرم در ابتدای صبح عنوان کرد که بدن ما آب در این دما را بیشتر جذب می کندکه باعث حفظ آب بدن می شود و احساس عطش کمتری نسبت به نوشابه های پر کالری و سایر نوشیدنی های پر از قند می شود.

 

اثر منفی بالقوه در آبلیمو وجود دارد. اسید موجود درآبلیمو مینای دندان را از بین می برد و باعث نفوذ باکتری به درون دندان و پوسیدگی آن می شود.اما یک راه ساده برای رفع آن وجو دارد.بعد استفاده از آب و لیمو ، یک لیوان دیگر آب بنوشید تااثر آب لیمو را از بین ببرد. آب را در دهان بچرخانید و بیرون بریزید با این روش اسید موجود در لیمو از بین خواهد رفت.

مطالب بیشتر؛

  • داعش با جنازه قربانیان خود چه می کند؟ صدای گیلان - سازمان تروریستی داعش، برای ایجاد رعب و وحشت در میان دشمنانش، اقدام به بریدن سر گروگان‌ها می کند، اما در این میان، این پرسش مطرح می‌شود که داعش با اجساد قربانیان خود چه […]
  • استاندار؛ شوراها در انتخاب شهرداران با دقت عمل کنند صدای گیلان - استاندار گيلان در نشست با شوراهاي اسلامي استان با بيان اينکه تغيير و تحولات در مديريت شهري از حقوق شورا به شمار مير‌ود تاکيد کرد :شوراها در انتخاب شهرداران با دقت عمل کنند و پس از انتخاب نيز به ثبات مديريت شهري توجه داشته […]
  • رییس ستاد انتخابات کشور منصوب شد انتخابات - طی حکمی از سوی رحمانی فضلی، مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور بعنوان رییس ستاد انتخابات در امر برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری منصوب […]
  • مرگ گنج‌یاب جوان در جست‌وجوی‌گنج ۲ جوان که در جست و جوی گنج بودند، ۷‌ ماه پس از شروع حفاری در کوهستان‌های استان کردستان دچار حادثه‌ای مرگباری شدند.
  • بازگشت یغما گلرویی با کتاب؛من رویایی دارم. صدای گیلان - گلرویی همچنین درباره رویکرد اداره کتاب و وزارت ارشاد دولت قبل گفت: در 8 سالی که وزارت ارشاد به عهده دولت قبل بود اصلا کاری به متن های من نداشتند و همین که اسم من در آنها بود برای این که مجوز نشر صادر نکنند، کفاف می داد. […]

کلیدواژه ها:


عناوین ویژه