زمان بارگزاری این صفحه: 10:02 PM UTC

چشم انداز امید بخش اقتصادی در سایه بین المللی شدن بورس ایران.

صدای گیلان – عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ،گفت: باعضویت بورس کالا در اتحادیه الکترونیکی بین بورسی می توان چشم انداز امید بخشی را برای آینده اقتصاد و مشارکت مجامع مختلف در بازار سرمایه کشور متصور شد.

به گزارش صدای گیلان ، ابوذر ندیمی در گفت وگو با  خانه ملت در خصوص تاثیرات عضویت بورس کالا در اتحادیه الکترونیکی بین بورسی، گفت: به طور طبیعی بعد برون مرزی هر حوزه اقتصادی می تواند به غنا و گسترش دامنه اقتصاد کشور بیانجامد.

نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: عضویت بورس کالا در اتحادیه الکترونیکی بین بورسی و بین المللی شدن بورس ایران می تواند از جهت آینده اقتصاد و مشارکت مجامع مختلف امید بخش باشد اما اینکه ما چقدر بتوانیم متناسب با فضای بین المللی عمل کنیم مهم است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه توسعه روابط بین المللی بازار سرمایه ایران و ارتباط این بازار با بازارهای جهانی زمینه ساز توسعه اقتصادی خواهد شد، افزود: یکی از راههای نجات اقتصاد ایران رونق بازار سرمایه است و با توجه به اینکه کشورهای صنعتی در رونق بازار سرمایه، عملکرد موفقی داشته اند ، توسعه روابط بین المللی بازار بورس نقش مهمی در اقتصاد خواهد داشت.

ندیمی با اشاره به بازدید اخیری که از بورس یونان داشته اند، تصریح کرد: در این بازدید با هماهنگی انجام شده با کمیسیون اقتصادی مجلس یونان و همچنین در نشست با دست اندرکاران بورس یونان ، تلاش می کنیم موانع و محدودیت ها را رفع کنیم که انجام این کار درکوتاه مدت طبیعتا مشکلات خاص خود را دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اعضای اتحادیه الکترونیکی بین بورسی(IEU) در بعدازظهر دومین روز نشست بین‌المللی این اتحادیه در تهران، توافق‌نامه عضویت بورس کالای ایران را در این نهاد بین‌المللی امضا کردند و بر این اساس بورس ایران بین المللی شد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه