زمان بارگزاری این صفحه: 3:17 PM UTC

چمران از ریاست شورای عالی استانها کنار گذاشته شد/ ناکامی عباس صابر!؟

صدای گیلان – غلامرضا بصیری پور به عنوان رئیس جدید این شورا انتخاب شد.

پایگاه تحلیل خبری صدای گیلان / در انتخابات ریاست شورای عالی استانها که در محل سابق مجلس شورای اسلامی برگزار شد غلامرضا بصیری پور به عنوان رئیس جدید این شورا انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، در این انتخابات علاوه بر بصیری پور، مهدی چمران نیز نامزد انتخابات بود که با اختلاف 10 رای این رقابت را به بصیری پور واگذار کرد.

از میان 74 عضو حاضر در انتخابات، 42 نفر به غلامرضا بصیری پور و 32 نفر نیز به مهدی چمران رای دادند.

بعد از تحریر صدای گیلان؛

البته باید در ابتدای این متن کوتاه اشاره کنیم که با یک روحیه طنز و با اندکی چاشنی خوشمزگی این دنباله را دنبال کنید، چرا که واقعا برای خود نگارنده هم  چگونگی ارتباط دادن برکناری چمران از ریاست شورای عالی استانها به عباس صابر رییس شورای شهر رشت بخوبی روشن نیست ولی باور کنید این فقط یک حرکت و یاداوری ناخوداگاهانه بود. پس اگر گلایه ای و یا انتقادی هم داشتید به ناخوداگاه نگارنده داشته باشد.

اما حکایت بر چه مبناست ؛ راستش همین سه روز پیش بود که در خبرهای اصلی همین سایت نوشتیم که ؛عباس صابر رئیس شورای اسلامی شهر رشت و مسعود کاظمی شهردار منتخب این شهر با مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

چمران هم در این دیدار با بیان اینکه شورای اسلامی شهر رشت نشان داده که با احترام به نظرات مسئولان در تصمیم‌گیری مستقل است، گفت: انتخاب شهردار جوان از بین اعضای شورا نشان دهنده اعتماد متقابل شورانشینان به یکدیگر است.

رئیس شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: از انتخاب شهردار جدید رشت توسط شورای شهر حمایت می‌کنیم و پیگیر تسریع در صدور حکم شهردار منتخب رشت بر اساس ضوبط قانونی از وزارت کشور هستیم.

خوب این تا اینجای کار اما ادامه حکایت چه می شود؛ به نظر می رسید با توجه به انتقادات زیادی که به شورای رشت نسبت به انتخاب کاظمی به عنوان شهردار صورت گرفته بود و البته انتقادات زیادی هم که به خود صابر به عنوان ریاست شورا انجام شده بود ، صابر با ملاقات کردن با چمران و جلب رضایت و حمایت ایشان خواسته بود تا روند شهردار شدن کاطمی را راحت تر کرده یا تسریح ببخشد و یا حداقل یک حامی قدرتمندی از او در این مرحله حمایت کند و…

و اینک این سوال باقی می ماند که ایا حال که چمران از ریاست شورای عالی استانها کنار گذاشته شده است خللی در روند شهردار شدن کاظمی بوجود خواهد امد؟ ایا عباس صابر مرجع پرنفوذ دیگری دارد تا بتواند از او در این مسیر حمایت و پشتیبانی کند؟یا نه اساسا کل قضیه ربطی به اصل قضیه ندارد!!!!!!

دیدار کاظمی و صابر با چمران

 

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه