زمان بارگزاری این صفحه: 9:01 AM UTC

چه کسی در فرودگاه “جان اف کندی” از روحانی استقبال کرد؟

رئیس جمهور کشورمان به منظور شرکت در شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد صبح روز دوشنبه 31 شهریور تهران را ترک و ساعات اولیه روز سه شنبه اول مهرماه وارد نیویورک شد. به گزارش صدای گیلان به نقل از  مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشور مان در حالی ساعات اولیه […]

رئیس جمهور کشورمان به منظور شرکت در شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد صبح روز دوشنبه 31 شهریور تهران را ترک و ساعات اولیه روز سه شنبه اول مهرماه وارد نیویورک شد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از  مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشور مان در حالی ساعات اولیه امروز سه شنبه اول مهرماه وارد فرودگاه جان اف کندی آمریکا شد که جمهوری اسلامی ایران نماینده ای در سازمان ملل متحد نداشت.IMG11515065IMG11493463IMG12002010 IMG12004531

طبق روال هرساله رئیس جمهور ایران در بدو ورود به فرودگاه جان اف کندی مورد استقبال نماینده دائم ایران در سازمان ملل قرار می گرفت. همچنانکه سال گذشته روحانی در اولین سفر خود به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل مورد استقبال خزاعی(سفیر وقت ایران در سازمان ملل) قرار گرفت و پیش از آن هم همواره روسای جمهور در بدو ورود به خاک آمریکا با استقبال سفیر دائم ایران در سازمان ملل روبرو می شدند.

اما در دومین سفر روحانی به نیویورک، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه که خود نیز مهمان این اجلاس است به استقبال رئیس جمهور رفت.

 

بنابراین گزارش، اسفند ماه 92 بود که حکم محمد خزاعی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد پس از 7 سال به پایان رسید و حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور که سابقه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشورهایی همچون ایتالیا، بلژیک، استرالیا و اتحادیه اروپا را در کارنامه خود داشت به عنوان جایگزین خزاعی معرفی شد.

اما آمریکا با صدور ویزا برای ابوطالبی به بهانه همکاری وی با تسخیرکنندگان لانه جاسوسی(سفارت سابق آمریکا در ایران) مخالفت کرد. این مخالفت آمریکا درحالی است که مذاکرات هسته ای میان دوکشور با هدف جلب اعتماد طرفین درحال برگزاری است؛ اما امروز ایران در اتفاقی نادر پس از گذشت حدود 6ماه همچنان سفیر دائم در سازمان ملل ندارد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه